Kalendarz

Poniedziałek 25 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Pawła, Miłosza, Tatiany

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17886899 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • STAROSTA JERZY RAKOWSKI
    STAROSTA JERZY RAKOWSKI

Mamy jeszcze około 6 mln w ramach tarczy antykryzysowej covid- 19

Pieniędzy dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej covid- 19 wystarczy. Pozostało jeszcze nam do rozdysponowania około 6 mln zł.

Powiat mławski pozyskał 36 mln zł na wsparcie przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej covid- 19. Te pieniądze mogą i są wykorzystane w 4 formach, a więc dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia pracowników plus ZUS, dofinansowanie dla przedsiębiorcy nie zatrudniającego pracownika w przypadku spadku obrotów gospodarczych, pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw oraz dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, podmiotów stowarzyszeniowych i kościelnych.

Na dzień dzisiejszy jest duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorców, tymi formami pomocy Zostały bowiem złożone wnioski przez 3110 pracodawców na pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw i tu została już wypłacona kwota 15 mln zł. Oprócz tego w ramach pozostałych form, a więc wsparcie dla przedsiębiorców w postaci dofinansowania części kosztów wynagrodzenia pracowników plus ZUS to tu liczba wniosków, które wpłynęły wynosi 344. Te wnioski pozwoliły na wsparcie łącznie 1994 pracowników tych firm. Wniosków na dofinansowanie dla przedsiębiorcy nie zatrudniającego pracownika w przypadku spadku obrotów gospodarczych wpłynęło już 584.

Na dzień dzisiejszy Powiatowy Urząd Pracy wypłacił w sumie 22 mln zł. Oprócz tego są jeszcze zobowiązania wynikające ze złożonych wniosków w wysokości 8 mln zł w ramach wsparcia przedsiębiorców.  Pozostało nam jednak jeszcze około 6 mln

- Pracodawcy dzwonią z pytaniami, czy to prawda, że nie ma środków na pomoc w ramach tarczy antykryzysowej? To nie prawda. Środki są i są w sposób bieżący do dyspozycji - mówi starosta Jerzy Rakowski. Zachęcam do zgłaszania się do Powiatowego Urzędu Pracy i składania wniosków.  

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09