Kalendarz

Niedziela 29 Listopada 2020

Imieniny

Imieniny: Błażeja, Fryderyka, Saturnina

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17311430 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Mławski szpital otrzymał od Fundacji Orlen darowiznę rzeczową z przeznaczeniem na walkę z Covid-19. Wartość przekazanych materiałów to 633 370,83 zł. Symboliczny czek wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Pan Maciej Małecki.

Darowizna od Fundacji Orlen obejmowała płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk, 20 000 sztuk masek medycznych, rękawice, przyłbice, kombinezony ochronne, gogle medyczne, medyczne osłony twarzy oraz ochraniacze na obuwie. Łączna wartość przekazanej pomocy to 633 370,83 zł.

Podczas krótkiej konferencji prasowej symboliczny czek przekazał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Pan Maciej Małecki. Starosta Mławski w imieniu Zarządu Powiatu Mławskiego podziękował za okazaną pomoc i wsparcie. Swoją wdzięczność wyraził także Pan Waldemar Rybak – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie.

Fundacja ORLEN działa już od ponad 18 lat, przekazując darowizny finansowe osobom chorym i potrzebującym, wspierając lokalne społeczności poprzez programy grantowe i stypendia dla zdolnej młodzieży. To tylko kilka przykładów działalności Fundacji Orlen, której fundatorem jest Polski Koncern Naftowy ORLEN.​ Koncern ten jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku paliw i energetyki. Skarb Państwa ma ponad 27% udział w spółce akcyjnej.

Od początku pandemii koncern zaangażował się w zapobieganie i przeciwdziałanie Covid-19. Każda pomoc dla polskiej służby zdrowia jest na wagę złota. Dziękujemy za zaopatrzenie mławskiego szpitala w materiały ochronne. Z pewnością przełoży się to na bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

 

 

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2020-07-09

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09