Kalendarz

Poniedziałek 26 Października 2020

Imieniny

Imieniny: Ewarysta, Lucjana, Damiana

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17020534 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

5 lipca 2020 roku odbyły się w Niedziałkach uroczystości upamiętniające 67 rocznicę śmierci żołnierzy wyklętych oddziału Wacława Grabowskiego „Puszczyka” poległych właśnie tam w walce z siłami komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego (krwawa komunistyczna instytucja ucisku znana z zabijania polskich patriotów).

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym koncelebrowaną przez ks. prałata Ryszarda Kamińskiego. Następnie wszyscy udali się do lasu, gdzie znajduje się  tablica odsłonięta w 2001 roku, a poświęcona pamięci dziewiątce partyzantów, z których piątka poległa właśnie pod Niedziałkami w walce z siłami UBP. Tam odmówiono modlitwę, a następnie Posłanka PiS-u Anna Cicholska, delegacja mławskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, mieszkańcy gminy Lipowiec oraz delegacje PiS-u z Mławy raz władz powiatu mławskiego ze Starostą Mławskim Jerzym Rakowskim na czele złożyli kwiaty pod wspomnianą tablicą.

Tuż przed złożeniem kwiatów wręczone zostały odznaki wyróżnienia za wkład pracy społecznej na rzecz Światowego Związku Armii Krajowej  przez zarząd główny tego związku: Helenie Grąckiej członkowi z koła Baszta w Warszawie (bez uprawnień kombatanckich) Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mławie oraz Teresie Grabowskiej i Oldze Grabowskiej (obie również bez uprawnień kombatanckich).

Ze względu na pandemię koronawirusa, w przeciwieństwie do lat poprzednich, zabrakło programu słowno-muzycznego przygotowanego przez młodzież szkół z Lipowca, który towarzyszył zawsze tej uroczystości.

  • autor: www.portalmlawa.pl, data: 2020-07-07

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09