Kalendarz

Piątek 22 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Wincentego, Anastazji, Anastazego

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17855440 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

26 czerwca 2020 roku Starostwo Powiatowe w Mławie wydało decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i zezwalającą na realizację inwestycji drogowej pod nazwą:

Rozbudowa ul. Batorego i ul. Kolejowej polegająca na budowie tunelu pieszo-jezdnego w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z magistrala kolejową E65.

Rozbudowa ma na celu ułatwienie ruchu pieszych rowerzystów między wschodnią i zachodnią częścią Mławy. Rozwiązanie takie dobrze się sprawdziło w rejonie dworca kolejowego na Wólce, gdzie od kilku lat funkcjonuje tam tunel wraz z systemem wind. Dzięki nowemu tunelowi wielu mieszkańcom zarówno wschodniej jak i zachodniej strony miasta skróci się droga dojścia lub dojazdu między jedną a drugą częścią Mławy.

 Zgodnie z wydanym na podstawie projektu budowlanego zezwoleniem, tunel ma być przeznaczony dla pieszych i rowerzystów. Ma być wykonany prostopadle do istniejącej magistrali kolejowej – w miejscu dawnego przejazdu kolejowego na ulicy Kościuszki – metodą bezwykopową, bez naruszania istniejącej infrastruktury kolejowej. Długość tunelu ma wynieść 18 metrów, jego wysokość to 2,5 metra a szerokość 3,9 m. Szerokość chodnika dla pieszych wyniesie 1,5 m, a ścieżki rowerowej 2 m. Tunel ma mieć konstrukcję żelbetonową, monolityczną. Do tunelu mają prowadzić schody oraz szyby z windą. Wyprowadzone ciągi komunikacyjne mają łączyć się z Aleją św. Wojciecha i ulicą Batorego.

Tunel dla ruchu pieszego i rowerzystów jest kompromisowym rozwiązaniem między przeciwnikami uciążliwego ruchu samochodowego w rejonie Wólki, a zwolennikami tego ruchu. Inwestycja ta godzi postulat połączenia dwóch stron miasta dla ruchu pieszych i rowerzystów z postulatem uchronienia zdrowia mieszkańców Wólki od szkodliwego, nadmiernego ruchu samochodowego.

Budowę tunelu zapowiadali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości podczas wyborów samorządowych w 2018 roku – będzie to praktyczna realizacja obietnic wyborczych dla dobra całej naszej lokalnej społeczności. Dzięki współpracy obu samorządów: powiatowego i miejskiego uruchomiona została procedura budowy długo oczekiwanej inwestycji.

 

  • autor: Źródło: www.codziennikmlawski.pl, data: 2020-07-06

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09