Kalendarz

Wtorek 1 Grudnia 2020

Imieniny

Imieniny: Edmunda, Blanki, Natalii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17328012 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

W środę Starostwo Powiatowe w Mławie gościło wyjątkowego gościa. Pan Maciej Małecki - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych przywiózł ważne informacje i symboliczną planszę. Niebawem do Samorządów Powiatu Mławskiego trafi 11 milionów złotych.

- Przyjeżdżam z dobrymi wiadomościami. Uruchamiamy Fundusz Inwestycji Samorządowych. To jest pomysł -  inicjatywa Prezydenta Andrzeja Dudy wsparcia samorządów w całej Polsce. W ramach tego funduszu ruszamy z Tarczą dla Samorządów. Mamy już wyliczone konkretne środki – mówił Minister Maciej Małecki.

Poszczególne samorządy otrzymają:

Powiat Mławski – 3 054 838 zł

Miasto Mława – 2 619 300 zł

Gminy:

Dzierzgowo - 500 000 zł

Strzegowo – 1 278 910 zł

Stupsk - 500 000 zł

Szreńsk - 500 000 zł

Szydłowo - 500 000 zł

Lipowiec Kościelny - 500 000 zł

Radzanów - 500 000 zł

Wiśniewo - 500 000 zł

Wieczfnia Kościelna – 500 000 zł

 

Kwoty te zostały wyliczone na bazie inwestycji ubiegłorocznych i będą wypłacane bez zbędnej biurokracji. Poszczególne Samorządy będą składały wnioski do Wojewody, który będzie dysponował środkami. Jedynym warunkiem jest ich wykorzystanie z przeznaczeniem na inwestycje. Co ważne pomoc ta może przechodzić na rok 2021.

 

- To są środki Tarczy dla Samorządów, które pozwolą uratować inwestycje. Za inwestycjami z jednej strony idzie poprawa życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa w naszych małych ojczyznach, ale również podtrzymanie miejsc pracy w firmach, które wykonują inwestycje dla samorządów – podkreślał Minister Maciej Małecki.

Ustawę, którą zainicjował Prezydent Andrzej Duda, Sejm przyjął w ubiegłym tygodniu. Pan Maciej Małecki zaapelował do Marszałka Senatu Tomasz Grockiego, aby nie wstrzymywał prac w Senacie.

Jeśli ustawa zostanie stosunkowo szybko podpisana przez Prezydenta, samorządy będą mogły składać wnioski już od 1 sierpnia 2020 roku, a wypłaty rozpoczną się od września.

Środki mogą być wykorzystane między innymi na drogi, kanalizację, sale gimnastyczne, chodniki. Na to wszystko, co jest potrzebne mieszkańcom. Dofinansowanie nie wymaga wniesienia wkładu własnego. Może stanowić wkład własny dla większych inwestycji, w tym unijnych. 

Starosta Mławski Jerzy Rakowski i Burmistrz Miasta Mława podziękowali za okazane wsparcie i podkreślili jak ważne są dodatkowe środki, zwłaszcza w czasie kryzysu, wywołanego epidemią Covid-19.

Na zakończenie Pan Maciej Małecki zaprosił do udziału w ogólnopolskiej akcji „Bitwa o Wozy Strażackie”, zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina z najwyższą frekwencją w województwie otrzyma nowy wóz strażacki. Akcja zakłada udział gmin poniżej 20 tysięcy mieszkańców.

- W tym roku MSWIA trafiło w „10”, ponieważ strażacy są bardzo szanowaną grupą społeczną. Tą grupą, która służy wszystkim swoją odwagą, wyszkoleniem i męstwem, ale do tego potrzebuje sprzętu. Ta społeczność, która się mobilizuje, jest nagradzana w wymierny sposób. Wozy strażackie na pewno podnoszą bezpieczeństwo naszych małych ojczyzn – podsumował Minister Maciej Małecki.

 

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2020-06-25
  • Minister Maciej Małecki i Starosta Mławski Jerzy Rakowski
  • Minister Maciej Małecki i Starosta Mławski Jerzy Rakowski
  • Minister Maciej Małecki i Starosta Mławski Jerzy Rakowski
  • Minister Maciej Małecki i Starosta Mławski Jerzy Rakowski
  • Minister Maciej Małecki i Starosta Mławski Jerzy Rakowski

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09