Kalendarz

Wtorek 1 Grudnia 2020

Imieniny

Imieniny: Edmunda, Blanki, Natalii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17329160 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Ostatnie dni mijają pod znakiem burz i ulewnych deszczy. Prognozy na najbliższy tydzień nie zapowiadają zmiany tej pogody. Tylko w niedzielę strażacy interweniowali w powiecie mławskim 23 razy. Przyczyną tych interwencji były zalane piwnice, połamane konary drzew, uszkodzone linie energetyczne oraz wypadki komunikacyjne.

Między innymi z tego powodu na dziś została zaplanowana wizyta Pana Macieja Wąsika – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Niestety z uwagi na obowiązki służbowe związane z sytuacją powodziową na południu Polski, wizyta ministra się nie odbyła.

Do Mławy przyjechał Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie -  mł. bryg. Jarosław Nowosielski, który po krótkim powitaniu przekazał najlepsze życzenia dla strażaków oraz władz Powiatu Mławskiego.

Po części oficjalnej Komendant Wojewódzki obejrzał sprzęt gaśniczy i wozy strażackie. Według słów st. bryg. mgr inż. Zbigniewa Kąpińskiego, od niedawna, Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętym krajem pod względem nowoczesności i stopnia zorganizowania systemu przeciwpożarowego czego dowodem jest wiele akcji polskich strażaków w różnych częściach świata np. w Szwecji, Rosji i innych państwach. Mławscy strażacy dysponują nowoczesnym sprzętem dofinansowanym w dużej części przez samorząd Powiatu Mławskiego – dysponują między innymi 10 wozami strażackimi o różnym przeznaczeniu. Wyjeżdżają przeciętnie ok. 1200-1300 razy w roku do różnych akcji związanymi z pożarami, wypadkami drogowymi, podtopieniami oraz do innych zdarzeń wymagających interwencji straży pożarnej. W powiecie mławskim jest również dobrze rozwinięta sieć ochotniczych straży pożarnych. W powiecie mławskim działają 51 OSP w formie stowarzyszeń rejestrowych (KRS).

Warto wspomnieć, że w tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało o wsparciu jednostek ochotniczych straży pożarnych, które otrzymały ponad 500 samochodów ratowniczo-gaśniczych.  Jeden z nich trafił do powiatu mławskiego a konkretnie OSP Turza Mała.

Starosta Mławski Jerzy Rakowski przy tej okazji podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu PSP za ten zakup, który posłuży bezpieczeństwu mieszkańców. 

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2020-06-25

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09