Kalendarz

Piątek 22 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Wincentego, Anastazji, Anastazego

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17855191 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Wsparcie WOT w organizacji kolonii dla dzieci

 

Od 9 czerwca br. numer infolinii WOT „800-100-102” stał się infolinią wsparcia dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Żołnierze udzielą informacji o możliwościach wsparcia przez Wojsko Polskie czy uwarunkowań prawnych. Dotychczas, przez ponad 70 dni, dyżurowali pod nim wojskowi psychologowie, którzy udzielali wsparcia w czasie pandemii.

O zaangażowaniu Wojsk Obrony Terytorialnej we wsparcie organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży poinformował 1 czerwca br. w Zegrzu Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

Pomoc mazowieckich terytorialsów ma polegać na szkoleniu pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Szkolenia mają dotyczyć zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Terytorialsi z Mazowsza są również gotowi podjąć działania w nowym obszarze - w razie potrzeby będą udzielać pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno – higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników  i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.

W Dowództwie WOT została uruchomiona infolinia dla organizatorów wypoczynku, aby zapewnić im efektywne wsparcie. Przeszkoleni i doświadczeni, w organizowaniu wypoczynku zbiorowego, żołnierze OT dyżurują pod numerem telefonu 800-100-102, 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00 – 20:00. Żołnierze udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.

Każdy organizator wypoczynku z Mazowsza, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna, będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji, dopiero po zarejestrowaniu w bazie danych. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a po akceptacji przez Wojewodę, przekazany do jednej z dwóch brygad obrony terytorialnej, działającej na Mazowszu.

Osoby, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102 w zakresie porad psychologicznych, związanych z epidemią, powinny kontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

  • autor: Tomasz Dobrosielski, data: 2020-06-16

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09