Kalendarz

Piątek 22 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Wincentego, Anastazji, Anastazego

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17853642 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

SZKOLENIA REZERWY SZANSĄ DLA TYCH, KTÓRZY STRACILI PRACĘ

Foto: WKU Ciechanów - https://wkuciechanow.wp.mil.pl

Od 15 czerwca ruszają w Wojsku Polskim szkolenia rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi.

Dzięki podpisanej przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej decyzji zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa utraciły pracę, będą traktowane priorytetowo. W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek. Rezerwiści, czyli osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową lub mają już przyznany stopień wojskowy mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych.

Osoby dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą odbywać swoje ćwiczenie w ramach tak zwanej służby przygotowawczej. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Dodatkowo uzyskają oni status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim.

Wprowadzone dzięki decyzji rozwiązanie to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz realne wzmocnienie dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Priorytetem ministra Mariusza Błaszczaka jest modernizacja Wojska Polskiego oraz zwiększenie liczebności. Stąd m. in. zainaugurowana w 2018 roku kampania Zostań Żołnierzem i powołanie Biura do spraw Programu Zostań Żołnierzem. Obecnie w Wojsku Polskim służy 108 tysięcy żołnierzy zawodowych.

Na prośbę Wojskowego Komendanta Uzupełnień- ppłk mgr inż. Krzysztofa Futymy powyżej zamieszczono treść artykułu zachęcającego do podejmowania szkoleń rezerwy przez ochotników, a w szczególności przez osoby, które w ostatnim czasie ze względu na epidemię COVID-19 utraciły pracę.

Osoby do kontaktu ze strony WKU w Ciechanowie:  

  • mjr Krzysztof Sitarski tel. 261 341 502
  • mjr Sławomir Biraga tel. 261 341 504

źródło: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie - https://wkuciechanow.wp.mil.pl

  • autor: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie, data: 2020-06-08

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09