Kalendarz

Wtorek 1 Grudnia 2020

Imieniny

Imieniny: Edmunda, Blanki, Natalii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17329375 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Komunikat Starosty Mławskiego w sprawie organizacji pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Mławskim   
     
Z dniem 25 maja 2020 roku wznowione zostaje udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji w sposób bezpośredni – już we wszystkich punktach zlokalizowanych na terenie Powiatu Mławskiego.
 
Od 11 maja br. w sposób bezpośredni bezpłatną pomoc można było uzyskać w punktach zlokalizowanych na terenie Miasta Mława oraz w Gminie Szydłowo, Dzierzgowo i Wiśniewo. Natomiast od 25 maja br. w sposób bezpośredni będzie można uzyskać taką pomoc w punktach zlokalizowanych w Gminie Wieczfnia Kościelna oraz w Gminie  Strzegowo.

Do punktów będą wpuszczane tylko osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie min. 2m.
Ponadto informuję, że na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) wprowadzono zmiany w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2020r. poz. 294 ze zm.) poszerzające krąg beneficjentów.
Nieodpłatna pomoc prawna od dnia 16 maja 2020r. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Co istotne, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy będą zobowiązane do złożenia pisemnego oświadczenia, że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz dodatkowo oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Osoby chcące skorzystać z bezpłatnego poradnictwa proszone są o umówienie terminu i godziny wizyty pod nr telefonu 023 655 29 03 bądź dokonać zgłoszenia na adres
e-mail:

nieodplatnapomoc@powiatmlawski.pl

W drugiej połowie roku planowane jest uruchomienie zapisów na porady poprzez rezerwację on- line.

STAROSTA MŁAWSKI
 JERZY RAKOWSKI
Mława, dnia 21.05.2020r.

 

  • autor: Starosta Mławski - Jerzy Rakowski, data: 2020-05-22

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09