Kalendarz

Wtorek 1 Grudnia 2020

Imieniny

Imieniny: Edmunda, Blanki, Natalii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17329273 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Papież św. Jan Paweł II udziela błogosławieństwa Mławie w 2004 roku podczas wizyty ówczesnego burmistrza Jerzego Rakowskiego (z lewej strony Papieża) w Rzymie. Ponadto na zdjęciu z prawej strony Papieża ks. kan. Ryszard Kamiński - Dziekan Mławski

 

 

100-lecie urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

"Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania Ducha Świętego, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!" Te słynne słowa, które w 1979 roku zostały wypowiedziane podczas mszy świętej na ówczesnym Placu Zwycięstwa w Warszawie, stały się wezwaniem do zmiany na które czekały miliony ludzi.

Te słynne słowa znajdują się na tablicy upamiętniającej nadanie Janowi Pawłowi II HONOROWEGO OBYWATELSTWA MŁAWY. Stało się to w 25 rocznicę pontyfikatu. Stosowną uchwałę w tej sprawie 12 października 2003 roku podjęła Rada Miejska. Równo rok później, wraz z delegacją z Mławy na czele z dziekanem Ryszardem Kamińskim miałem zaszczyt wręczyć Ojcu Świętemu pamiątki z tej okazji. Poprosiłem wtedy jako burmistrz miasta o  błogosławieństwo dla Mławy. Co się stało faktem. Piękny pomnik w Mławie w swej formie nawiązuje do tego wydarzenia.

Myślę, że te słowa na tablicy są ciągle aktualne. Szczególnie teraz w czasie światowej pandemii. Prośmy Naszego Ojca Świętego aby pomógł nam i w tej sprawie.

  • autor: Jerzy Rakowski Starosta Mławski, data: 2020-05-20

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09