Kalendarz

Poniedziałek 26 Października 2020

Imieniny

Imieniny: Ewarysta, Lucjana, Damiana

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17022947 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

23 kwietnia obchodzony jest Dzień Świętego Wojciecha – jednego z głównych patronów Polski i patrona Mławy. Tegoroczna uroczystość z uwagi na obecną sytuację była zdecydowanie skromniejsza.

Punktualnie o godzinie 12, po odsłuchaniu hejnału kilkuosobowe delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowym pomnikiem w centrum miasta. W imieniu Powiatu Mławskiego kwiaty złożyli: Zbigniew Markiewicz – Wicestarosta, Jan Łukasik – Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego oraz Edyta Wild – Sekretarz Powiatu. Miasto Mława reprezentował Szymon Zejer – Zastępca Burmistrza, Lech Prejs – Przewodniczący Rady Miasta Mława oraz radni i pracownicy urzędu.

Wizerunek Świętego Wojciecha znajduje się na symbolach Mławy i Powiatu Mławskiego. Pomnik, przy którym co roku odbywają się uroczystości, został wzniesiony w 1997 roku – w tysięczną rocznicę męczeńskiej śmierci patrona.

O godzinie 18 w kościele pw. Świętej Trójcy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Mławy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w świątyni może przebywać ograniczona liczba wiernych. Msza będzie także transmitowana on-line na profilu parafii na portalu Facebook.

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2020-04-23

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09