Kalendarz

Środa 21 Października 2020

Imieniny

Imieniny: Hilarego, Urszuli, Jakuba

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16988455 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

W myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie z zakupionego przez Powiat Mławski materiału uszył pierwszą partię maseczek. Jak zapowiada Pani Dyrektor Barbara Brzozowska to dopiero początek akcji szycia maseczek.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, działalność ŚDS została częściowo ograniczona. Placówka nie świadczy usług dla uczestników, którzy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pozostają w domach.

Z zakupionego przez Powiat materiału uszyto już 110 maseczek, które dziś zostały dostarczone do Starostwa Powiatowego w Mławie. Z tej puli 50 sztuk trafi do Domów Dziecka w Kowalewie. Z pierwszej partii materiału zostanie jeszcze uszytych około 250 maseczek.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie oczekuje na dostawę drugiej partii materiału. Maseczki wielokrotnego użytku uszyte są z materiału z wysoką zawartością bawełny. Posiadają kieszonkę, w którą można włożyć chusteczkę lub inny filtr, wzmacniający ochronne działanie maseczki.

Przypominamy, że od 16 kwietnia 2020 roku poza miejscem zamieszkania obowiązkowo należy zasłaniać usta i nos. Wiele firm i osób prywatnych podejmuje się szycia maseczek, których wciąż brakuje na rynku. Szczególne zapotrzebowanie na nie wykazuje służba zdrowia.

Dlatego tym bardziej dziękujemy pracownikom ŚDS w Mławie i gratulujemy inicjatywy.

  • autor: Barbara Brzozowska, data: 2020-04-15

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09