Kalendarz

Środa 21 Października 2020

Imieniny

Imieniny: Hilarego, Urszuli, Jakuba

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16988664 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Laptopy do zdalnego uczenia się dla uczniów z Powiatu Mławskiego

Ogłoszenie w Polsce stanu epidemii, wywołanej koronawirusem Covid-19 spowodowało wejście w życie obowiązku nauki na odległość. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Młodzież z rodzin wielodzietnych lub w trudnej sytuacji materialnej nie posiada w domu komputera lub ma do niego utrudniony dostęp. W porozumieniu z dyrektorami szkół prowadzonych przez Powiat Mławski opracowano zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy, potrzebny do zdalnej nauki.

Odpowiedzią na tę sytuację jest projekt „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który umożliwił jednostkom samorządu terytorialnego składanie wniosków od 1 kwietnia 2020 roku. Pula środków na to zadanie wynosi 186 milinów złotych. Powiat Mławski został zakwalifikowany do najwyższej kategorii, określającej maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 100 000,00 zł.

W związku z powyższym 2 kwietnia 2020 roku został złożony wniosek o przyznanie grantu, a 7 kwietnia 2020 roku Powiat znalazł się na liście rankingowej. Jednakże procedura rozpatrywania wniosków i podpisania umowy wymaga czasu a dostępność sprzętu na rynku jest ograniczona, co przekłada się na wzrost cen. Mając na uwadze powyższe oraz troskę o uczniów i możliwość realizacji przez nich zdalnej nauki, Zarząd Powiatu Mławskiego przeznaczył na zakup sprzętu środki własne, które po podpisaniu umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa zostaną w 100% zrefundowane. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Za kwotę 99 988,00 zł zakupiono 33 laptopy i 9 tabletów oraz wykupiono na nie polisę ubezpieczeniową. Sprzęt 15 kwietnia 2020 roku został przekazany szkołom, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mławski tj. Zespół Szkól nr 1, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkól nr 3, Zespół Szkół nr 4, I Liceum Ogólnokształcące oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Szkoły nieodpłatnie udostępnią go uczniom. Możliwość nauki z wykorzystaniem sprzętu o odpowiednich parametrach technicznych jest jednym z kroków w walce z wykluczeniem cyfrowym uczniów.

Więcej na temat tego programu pod adresem: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola

 

 

 

 

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2020-04-15
  • Starosta Mławski Jerzy Rakowski i dyrektor Wydziału...
  • Laptop i tablet
  • Starosta Mławski Jerzy Rakowski i dyrektor Wydziału...
  • Laptopy i tablety
    Laptopy i tablety
  • Starosta Mławski Jerzy Rakowski i dyrektor Wydziału...

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09