Kalendarz

Czwartek 22 Października 2020

Imieniny

Imieniny: Filipa, Kordiana, Marka

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16988875 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Pierwsze pieniądze na wsparcie przedsiębiorców – 20 milionów złotych

 

Na wniosek Starosty Mławskiego, który został zaopiniowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, ustalona została z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kwota dodatkowych środków Funduszu Pracy na finansowanie przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie w 2020 roku zadań określonych w art. 15zzb – 15zze ustawy z dnia 2 marca 2019 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Jest to kwota 20 milionów złotych.

 

Środki te zostaną przeznaczone na dofinansowywanie dla przedsiębiorców części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, udzielanie jednorazowych pożyczek na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.

 

Powyższe zadania będą realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w  Mławie do wyczerpania kwot. Starosta Mławski będzie wnioskował o kolejne środki w przypadku ich całkowitego wyczerpania.

  • autor: Starosta Mławski - Jerzy Rakowski, data: 2020-04-09

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09