Kalendarz

Niedziela 29 Listopada 2020

Imieniny

Imieniny: Błażeja, Fryderyka, Saturnina

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17311233 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Samorząd Powiatu Mławskiego obserwuje i na bieżąco reaguje na sytuację epidemiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19. Przykładem takich działań jest stały kontakt z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Mławie, Komendantem Powiatowym Policji w Mławie oraz Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie. W tym trudnym czasie szczególnie ważne jest wsparcie dla służby zdrowia.

Walka z pandemią koronawirusa jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla pracowników ochrony zdrowia, którzy stoją na pierwszej linii walki o nasze zdrowie i życie, narażając jednocześnie swoje zdrowie.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, sanitariuszom, diagnostom laboratoryjnym, farmaceutom, kierowcom, salowym i pracownikom obsługi mławskiego szpitala za ich poświęcenie i zaangażowanie w ochronę naszego życia i zdrowia. Państwa pomoc jest nieoceniona.

W całym kraju rośnie liczba zarażonych i zgonów powiązanych z koronawirusem. Musimy się przygotować na znaczny wzrost zakażeń, co wiąże się z koniecznością przygotowania szpitala do wzmożonych przyjęć pacjentów Aby skutecznie pomagać, potrzebne są środki finansowe na  doposażenie naszego szpitala w sprzęt medyczny m.in. respiratory oraz w środki ochrony osobistej.

Ze środków Wojewody Mazowieckiego oczekujemy na dostawę dwóch respiratorów. Starosta Mławski oraz Dyrektor Szpitala są wdzięczni za wszelkie dotychczasowe inicjatywy, mające na celu pomoc szpitalowi. Słowa podziękowania i wyrazy najwyższego uznania kierujemy do wszystkich firm prywatnych, takich jak Cedrob S.A., który przekazał środki na zakup niezbędnego sprzętu w wysokości 150 tysięcy złotych, ale również drobnych przedsiębiorców, dostarczających żywność lub środki ochrony osobistej.  Pomoc zadeklarowało też wiele innych firm, o czym na bieżąco będziemy informować.  

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, instytucji oraz przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani wsparciem materialnym  o dokonywanie dowolnych wpłat na rzecz mławskiego szpitala na rachunek bankowy Santander Bank Polska S.A. 

nr 16 1500 1386 1213 8001 4392 0000

Obecnie każda pomoc jest na wagę zdrowia i życia. Sytuacje kryzysowe pokazują jak wiele znaczy empatia i bezinteresowna chęć niesienia pomocy. Z podziwem obserwujemy różnego rodzaju akcje wspierające służbę zdrowia, producentów i sprzedawców, przedsiębiorców oraz wszystkich, którzy podejmują pracę w tym trudnym czasie.

Dziękujemy za każdy przejaw dobrej woli i prosimy o kontynuację tych działań.

Ta sytuacja wymaga od nas wszystkich rozwagi i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Apelujemy o pozostanie w domach i stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przyłączamy się także do akcji „Nie kłam Medyka”. Jeśli podejrzewają Państwo u siebie możliwość zarażenia koronawirusem, bądź zaobserwowali Państwo niepokojące objawy, prosimy o kontakt telefoniczny z najbliższą stacją sanepidu. Wydarzenia ostatnich tygodni pokazują, czym grozi zaniechanie tej czynności. Mławski Szpitalny Oddział Ratunkowy z tego powodu już dwukrotnie był czasowo wyłączony z obsługi pacjentów.

Dziękujemy także pracownikom służb mundurowych za prowadzenie akcji informacyjnych, zwiększoną ilość patroli i ochronę osób przebywających w kwarantannie.

Razem możemy pokonać niewidzialnego wroga, jakim jest koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący zachorowanie na COVID-19. Ze swojej strony podejmujemy wiele działań, mających zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu mławskiego.

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2020-03-31

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09