Kalendarz

Poniedziałek 26 Października 2020

Imieniny

Imieniny: Ewarysta, Lucjana, Damiana

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17020525 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Jak podaje urząd miasta w komunikacie, rozpoczęto dystrybucję bezpłatnych maseczek ochronnych, które 27 marca dotarły do Mławy. W pierwszej kolejności uzupełniły one potrzeby szpitala – trafiło tam 1 000 sztuk.

Organizatorzy akcji podają, że maseczki posiadają certyfikat OEKO-TEXÒ i mogą być stosowane również przez dzieci. Maseczki nie są wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się aerozolu wydychanego przez użytkownika maseczki (katar, kaszel). Maseczka może ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia, nie zapewnia jednak pełnej ochrony przed drobnoustrojami i wirusami.

Miasto wczoraj rozpoczęło kolportaż maseczek wśród mieszkańców Mławy. W pierwszej kolejności trafiają one do mieszkańców domków jednorodzinnych.

Liczba maseczek, które trafią pod dany adres, będzie zgodna z liczbą osób wykazanych w deklaracji odbioru odpadów. Do skrzynek listowych w blokach roznoszenie maseczek rozpocznie się po rozpisaniu list na podstawie danych, które urząd miasta uzyska od administratorów budynków wspólnot i spółdzielni.

Dystrybucją masek zajmują się pracownicy Urzędu Miasta Mława, Miejskiego Domu Kultury w Mławie, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy oddelegowani ze szkół publicznych (prowadzonych przez Miasto Mława). Wrzucają je do skrzynek pocztowych umieszczonych na ogrodzeniach lub na budynkach.
Na opakowaniu każdej maseczki naklejona jest instrukcja jej użycia i dezynfekcji.

Poniżej w linku instrukcja obsługi:

https://www.facebook.com/maseczkidlapolski/videos/417492525783360/

 

 

  • autor: www.codziennikmlawski.pl, data: 2020-03-31

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09