Kalendarz

Środa 27 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Anieli, Przybysława, Angeli

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17922053 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Starosta Mławski Jerzy Rakowski  zwołał w dniu 12 marca 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Mławie posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które w całości zostało poświęcone omówieniu aktualnej sytuacji na terenie powiatu mławskiego związanej z zagrożeniem koronawirusem.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu mławskiego, szefowie jednostek samorządu terytorialnego szczebla miejskiego i gminnego powiatu, a także kierownicy powiatowych   służb, inspekcji i straży.
Posiedzenie poświęcone było  aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu mławskiego oraz podjętych działaniach przez poszczególne służby, inspekcje i straże w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego, w szczególności utrzymywania obowiązku kwarantanny osób, na które taki reżim, został wydany.

Dotyczy to szczególnie wdrożenia ścisłego nadzoru nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci będą sprawdzać, co najmniej raz na dobę, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Sprawdzenie ma się odbywać w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego  z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną. Każdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko. Podkreślono, że za  złamanie kwarantanny grozi kara grzywny.

Spotkanie miało na celu przygotowanie  do działań  zapobiegawczych i właściwego postępowania w sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa,  by nie dopuścić do sytuacji negatywnych dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Podczas posiedzenia  podkreślono, że obecnie nie mamy do czynienia ze stanem epidemii. Za najważniejsze uznano prowadzenie ciągłej akcji profilaktycznej i informacyjnej wśród mieszkańców oraz wzmocnienie warunków higieny wśród mieszkańców naszego powiatu. Bardzo istotnym jest odpowiedzialne zachowanie dzieci i młodzieży, by pozostały w domach  podczas dni wolnych od zajęć edukacyjnych,  żeby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające szerzeniu się patogenu.

Na spotkaniu uzgodniono, by na administrowanym terenie rozkolportować, uzgodnione z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Mławie,  materiały informacyjne związane z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną.

 

  • autor: Tomasz Dobrosielski, data: 2020-03-13

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09