Kalendarz

Środa 27 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Anieli, Przybysława, Angeli

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17921594 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

JOKER MŁAWA CUP ZA NAMI!!!

Nie zabrakło emocji, piłki halowej na wysokim poziomie, nagród i atrakcji dla całych rodzin. Zawodnicy i widzowie zachwyceni rozmachem turnieju! Wydaje się, że warto to kontynuować w przyszłym roku!

Rywalizacja sportowa, nad którą honorowy patronat objął Starosta Mławski, Pan Jerzy Rakowski, stała na bardzo wysokim poziomie. Do Mławy zawitały czołowe ekipy z miast północnego Mazowsza. Każda z nich miał ochotę na końcowy sukces. Widzowie mogli tego dnia zobaczyć wszystko, co w piłce najpiękniejsze: dużą ilość bramek, niesamowite zwroty akcji, bramki
w ostatnich sekundach, rzuty karne, czerwone kartki i przede wszystkim fajną, zdrową, męską rywalizację.

W między czasie odbywało się wiele imprez towarzyszących. Mimo, że nie był to turniej stricte charytatywny, organizatorom udało się sprzedać ponad 620 losów w loterii fantowej i uzbierać 3256zł. Cała kwota przeznaczona została na rehabilitację Marcina Breńskiego, lokalnego dziennikarza sportowego.

Dla najmłodszych przygotowano animację przeprowadzane przez przedstawicieli Motylkowa. Młodzi adepci piłki chętnie brali udział w licznych konkurencjach sprawnościowych takich jak: strzał na małą bramkę, żonglerka czy rzut do kosza. Wszyscy chętnie brali również udział w quizie piłkarskim.

Całą imprezę doskonale poprowadził Pan Arkadiusz Dłubisz. Organizatorom, czyli Stowarzyszeniu Joker Mława i Mławskiej Hali Sportowej, pomagało również kilku wolontariuszy.

Podczas całego turnieju rozdano ponad 160 nagród i gadżetów takich jak: piłki i koszulki piłkarskie, szaliki i piłki, karnety na kręgle, powerbanki, pendrivy, kalendarze, plecaki parasolki, długopisy i pióra, latarki itp. ufundowane przez sponsorów, partnerów i samych organizatorów.

O godzinie 12.00 rywalizację rozpoczęła zespoły z grupy A. Wśród nich dwie ekipy z Mławy: Oldboy Mława i Zielone Miasto. Po dwóch pierwszych meczach wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Nasze ekipy miały po 4 punkty i zajmowały miejsca premiowane awansem. Niestety
w kolejnych meczach noga podwinęła się zawodnikom Zielonego Miasta, którzy przegrali pechowo
z Pal-Rob Płońsk 3-2. Remis w tym meczu dawał im wyjście z grupy. Niestety w kolejnym meczu ulegli Dream Teamowi z Nowego Dworu Mazowieckiego, który z kompletem zwycięstw pewnie wygrał grupę. Oldboye z zdobyli 7 punktów i z drugiego miejsca awansowali do fazy pucharowej

W drugiej grupie, która okazała się grupą śmierci, znakomicie rywalizację rozpoczęli zawodnicy Joker Mława. Wygrali dwa pierwsze mecze odpowiednio z Oldboy Nidzica (3-2) i faworyzowanym zespołem Tanatos ze stolicy 1-0. Niestety w kolejnych meczach zabrakło trochę szczęścia i skuteczności. Po wyrównanych pojedynkach ulegli zespołom RB Soccer Team z Ciechanowa i Czarkom Przasnysz, późniejszym zwycięzcom całego turnieju. Niestety wyniki w grupie ułożyły się tak nieszczęśliwie, że 6 punktów nie starczyło do wyjścia z grupy.    

Mecze fazy pucharowej stały na bardzo wysokim poziomie. Honoru mławian bronili skutecznie zawodnicy Oldboy Mława, którym udało się zakwalifikować do ostatniej fazy rozgrywek i tym samym zapewnili sobie miejsce na podium. Należy podkreślić, że doskonałe zawody rozgrywał Maciej Rogalski, który w całym turnieju zdobył 5 bramek.

W ścisłym finale zagrały 3 zespoły systemem każdy z każdym. Mecze były niezwykle wyrównane. W pierwszym starciu Oldboy Mława musieli uznać wyższość Dream Teamu. Przegrali minimalnie 1-0. W drugim meczu ulegli Czarkom Przasnysz. Decydujący był, więc ostatni mecz pomiędzy Dream Teamem i Czarkom Przasnysz. Tym ostatnim wystarczał remis do końcowego sukcesu. Mecz był niezwykle wyrównany. Dream Team w końcówce wycofał bramkarza i szukał decydującego trafienia. Gdy udało im się dopiąć celu na kilkanaście sekund przed końcem bramkę po błędzie bramkarza Czarów, wydawało się, że to oni zdobędą upragnione pierwsze miejsce. Nic bardziej mylnego. Po kilku kolejnych sekundach to piłkarze z Przasnysza zdobyli bramkę dającą im remis w tym meczu i jednocześnie triumf cały turnieju dzięki większej liczbie zdobytych bramek w fazie finałowej.

Tym samym po 28 rozegranych spotkaniach zwycięzcami Joker Mława Cup, pierwszych otwartych Mistrzostw Mazowsza w Futsalu zostali zawodnicy Czarków Przasnysz. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Dream Teamu z Nowego Dworu a trzecie Oldboy Mława. Nagrody w postacie pamiątkowych pucharów oraz voucherów na sprzęt sportowy (odpowiednio 1500zł, 1000zł i 500zł) wręczyli: Starosta Powiatu Mławskiego, Pan Jerzy Rakowski, Wiceburmistrza Mławy Pan Szymon Zejer.

Nagrody indywidualne odebrali reprezentanci trzech pierwszych ekip. Królem strzelców został Kamil Rutkowski z Czarków Przasnysz. Najlepszym bramkarzem uznano Romana Wrzeszczyńskiego z Oldboy Mława. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano kapitana Dream Teamu Łukasza Zalewskiego.

Organizatorzy uhonorowali również trójkę sędziowską, która doskonale poprowadziła zawody – (Marcin Falencki, Piotr Falencki i Jakub Weselak).

Wszyscy sponsorzy i partnerzy projektu otrzymali pamiątkowe statuetki. Przypominamy, że w organizację turnieju zaangażowali się: Starostwo Powiatowe w Mławie, firmy: LG, Lubas, Budownictwo Pietrzak, Garol, Edgaz, Leo-Gum Krystkiewicz i Marex (Apartamendy Modlińska), banki BNP Pariba i Santander oraz Gmina Wieczfnia Kościelna. Nagrodę w konkursie dla sponsorów i partnerów wydarzenia rozegranego w międzyczasie na boisku bocznym odebrał Rober Spłocharski z firmy Garol.

Na koniec emocje sięgnęły zenitu. Przedstawiciele Stowarzyszenia Joker Mława, Zbigniew Krystkiewicz i Karol Roniewicz przeprowadzili losowanie nagród w ramach loterii fantowej. Nagroda, telewizor marki LG, trafił w ręce Piotra Włodarczyka, menagera zespołu Tanatos Warszawa.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia zgodnie podkreślali, że impreza została doskonale zorganizowana. Mławska Hala Sportowa już dawno nie była tak licznie wypełniona sympatykami piłki nożnej. Cieszy fakt, że wszystkie zespoły potwierdziły gotowość uczestniczenia w kolejnej edycji turnieju. Również sponsorzy i partnerzy projektu wyrazili gotowość pomocy przy kolejnej edycji turnieju. Czekamy, więc na kontynuację!

 

  • autor: Stowarzyszenie Joker Mława, data: 2020-03-05

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09