Kalendarz

Piątek 22 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Wincentego, Anastazji, Anastazego

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17854109 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

W dniu 27 lutego 2020 r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie odbyło się zorganizowane z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie przy współudziale Starosty Mławskiego oraz Burmistrza Miasta Mława spotkanie poświęcone zakażeniom koronawirusem.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi Mławskiemu oraz Miastu Mława. 

W trakcie spotkania  Pani Ewa Sztuba – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie przedstawiła najistotniejsze informacje dotyczące zakażeń koronawirusem, w tym: - czym jest koronawirus, jakie wywołuje objawy oraz jak postępować w przypadku pojawienia się zakażenia.  Zaapelowała również o bezzwłoczne telefoniczne powiadomienie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w przypadku pojawienia się objawów, wskazujących na zakażenie takich jak: gorączka, kaszel, duszności wraz z ogólnym osłabieniem. Osobie, która się zgłosi  Stacja wskaże oddział zakaźny, do którego  winna się zgłosić dla określenia dalszego sposobu postepowania. .

Przypomniała, że w chwili obecnej najbardziej narażonymi na zakażenie są osoby, powracające w okresie ostatnich 14 dni z Chin, Północnych Włoch i Korei Południowej.

W kolejnej części spotkania zaapelowała o zachowanie podstawowych zasad higieny osobistej, przede wszystkim częste i zgodne z instrukcją mycie rąk, które musi trwać minimum 20 sek.

Więcej informacji na temat nowego wirusa poniżej:

  1. INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z CHIN, Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH, KOREI POŁUDNIOWEJ - ULOTKA
  2. Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie - https://www.gov.pl/static/code/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.html
  3. INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z CHIN, Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH, KOREI POŁUDNIOWEJ WRAZ  Z INSTRUKCJĄ MYCIA RĄK - INFORMACJA ROZSZERZONA.
  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2020-02-28

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09