Kalendarz

Piątek 22 Stycznia 2021

Imieniny

Imieniny: Wincentego, Anastazji, Anastazego

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17853839 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Modernizacja miejskiego stadionu oraz przebudowa boisk przy Szkole Podstawowej nr 7

Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019” przyznała Mławie dofinansowanie w kwocie nie przekraczającej 4 772 300 zł. Dzięki niemu, możliwa będzie gruntowna modernizacja miejskiego stadionu oraz przebudowa boisk przy Szkole Podstawowej nr 7. Prace przy modernizacji potrwają dwa lata.

W ramach modernizacji część stadionu miejskiego w Mlawie zostanie zaadoptowana do możliwości uprawiania skoku o tyczce. Zakłada się wybudowanie zakola, w którym zostały zaprojektowane dwie jednościeżkowe, dwustronne skocznie do skoku o tyczce ze skrzynkami zamontowanymi na obu końcach każdego rozbiegu. Skocznia wraz z zakolem pokryta będzie nawierzchnią kauczukową, prefabrykowaną, druga nawierzchnia poliuretanowa z pełnego poliuretanu. Dodatkowo pojawią się dwa mobilne garaże najazdowe, które będą zabezpieczały zeskoki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz aktami wandalizmu.

Kolejną zmianą będzie przebudowa płyty głównej stadionu miejskiego i wykonanie odwodnienia i nawodnienia. Nawierzchnia  pozostaje trawiasta. Pojawią się też 3 wiaty (2 dla zawodników, 1 dla obsługi medycznej) i nowe bramki piłkarskie. Bieżnia żużlowa przebudowana będzie na syntetyczną z nawierzchnią kauczukową i składać się będzie z 6 torów po łukach oraz 8 torów na prostej, wyposażona ma być w elektroniczny system pomiaru czasu. Będzie też skocznia do skoku w dal i trójskoku.

W ramach modernizacji stadionu miejskiego przebudowana zostanie geometria boiska treningowego. Przewidziano ułożenie nawierzchni chodników oraz ciągów pieszo-jezdnych. Pojawią się też  dwie wiaty dla zawodników i nowe oświetlenie.

Natomiast przy Szkole Podstawowej Nr 7 modernizacja kompleksu sportowego obejmie budowę boiska do piłki nożnej, o wym. 26×51 m,  budowę boiska wielofunkcyjnego, o wym. 20×40 m, na którym zlokalizowane będzie: – boisko do piłki ręcznej, o wym. 20×40 m, dwa boiska do piłki koszykowej, o wym. 15×20 m, bieżnia lekkoatletyczna, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i siłownia plenerowa.

Wykonawcy mają czas na składanie ofert w Urzędzie Miasta Mława do 12 marca do godziny 10:00.

 

  • autor: www.codziennikmlawski.pl, data: 2020-02-25

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09