Kalendarz

Wtorek 1 Grudnia 2020

Imieniny

Imieniny: Edmunda, Blanki, Natalii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 17329369 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

W dniu 6 lutego 2020 roku o godz. 12.00 rozpoczęły się obrady XIV Sesji Rady Powiatu Mławskiego. Obowiązki Sekretarza obrad pełniła Radna Jolanta Karpińska.

W obradach uczestniczyło 18 radnych. Na sali obecni byli również Anna Cicholska – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego w Mławie oraz przedstawiciele mediów i prasy lokalnej. Na początku sesji Anna Cicholska podczas swojego wystąpienia zadeklarowali pełną współpracę z samorządem powiatu mławskiego na rzecz mieszkańców regionu.

Następnie Jerzy Rakowski – Starosta Mławski w imieniu Zarządu Powiatu zgłosił zmianę do porządku obrad w postaci wprowadzenie dodatkowego punktu pod nazwą "Podjęcie Apelu w sprawie godzin otwarcia Dworca Kolejowego Mława,  ul. Dworcowa 5".

Rada Powiatu zatwierdziła porządek obrad wraz ze zgłoszoną zmianą i przystąpiła do jego realizacji podejmując apel i uchwały  w sprawie:

•    powierzenia zadań publicznych w przedmiocie organizowania nauki zawodu dla uczniów szkół realizujących kształcenie zawodowe prowadzonych przez Powiat Mławski;
•    uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Mławskiego oraz  zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady na 2020 rok;
•    rozpatrzenia skargi na działanie Starosty Mławskiego;
•    zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Mławskiego;
•    zmiany uchwały Budżetowej Powiatu Mławskiego na rok 2020.

Odnosząc się do projektów uchwał radni zadawali pytania i zgłaszali uwagi, do których ustosunkowali się: Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia, Radca Prawny, Z-ca Dyrektora Wydziału Finansowo-Budżetowego. Pełne teksty podjętych przez Radę uchwał znajdują się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego  w BIP w zakładce "Uchwały Rady Powiatu".

Zgodnie z dalszym porządkiem obrad Bożena Tomkiel – Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia przedstawiła sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Mławski w 2019 roku.

Następnie Jerzy Rakowski – Starosta Mławski przedstawił sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2019 oraz informację z prac Zarządu Powiatu Mławskiego między sesjami.

W ostatniej części przebiegu Sesji Radni wymienili się uwagami i spostrzeżeniami na temat spraw bieżących. Wobec zrealizowania porządku obrad Jan Łukasik - Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego dziękując za udział w posiedzeniu, o godz. 14.30 zamknął XIV Sesję Rady Powiatu Mławskiego.

 

 

  • autor: Joanna Marcinkowska, data: 2020-02-07
  • Starosta Mławski Jerzy Rakowski na XIV Sesji Rady Powiatu
  • Dyrektor Bożena Tomkiel na XIV Sesji Rady Powiatu
  • XIV Sesja Rady Powiatu
  • XIV Sesja Rady Powiatu
  • XIV Sesja Rady Powiatu

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09