Kalendarz

Środa 21 Października 2020

Imieniny

Imieniny: Hilarego, Urszuli, Jakuba

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16988563 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Powiat Mławski drugi w województwie i dwudziesty drugi w Polsce w Rankingu Gmin i Powiatów

Zakończyła się Edycja 2019 Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. Powiat Mławski wśród powiatów od 60 tysięcy do 120 tysięcy mieszkańców uplasował się na 22. miejscu. Taki wynik stawia nasz samorząd na drugim miejscu wśród powiatów  województwa mazowieckiego.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.

Klasyfikacja prowadzona jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. 

W poprzednich edycjach Powiat Mławski zajmował odpowiednio: 22. Miejsce (2018), 25. miejsce (2017), 33. miejsce (2016), 24. miejsce (2015).

Wyniki dla województwa mazowieckiego w tej kategorii plasują nasz Powiat na medalowej pozycji tuż za Powiatem Ostrowskim. Kolejność przedstawia się następująco: Powiat Ostrowski (21. Miejsce), Powiat Mławski (22. miejsce), Powiat Ciechanowski (25. miejsce), i Powiat Płoński (27. miejsce).

Więcej informacji pod adresem:

http://ranking.zpp.pl/

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2020-01-29

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta
ANKIETA dotycząca opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Mławskiego 2021-2027

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09