Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571796 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

 

Kolejna poważna inwestycja drogowa Powiatu Mławskiego. Najwyższa kwota dofinansowania inwestycji drogowych w ciągu jednego roku w historii Powiatu Mławskiego

 

11 grudnia 2019 roku w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Jerzy Rakowski – Starosta Mławski i Jolanta Karpińska – Członek Zarządu Powiatu Mławskiego, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu - Elżbiety Kowalskiej podpisali umowy z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem na realizację dwóch inwestycji na łączną kwotę 18 900 849,00 zł.  

 

Powiat Mławski otrzymał dofinansowanie na dwie inwestycje drogowe:

  1. Remont drogi powiatowej nr 2331W Podkrajewo – Wiśniewo w wysokości 1 980 849,00 zł z terminem wykonania do 30 września 2020 r.
  2. Poprawa spójności komunikacyjnej z siecią drogową TEN-T i zwiększenie dostępności zewnętrznej i wewnętrznej powiatu mławskiego poprzez rozbudowę drogi powiatowej Bogurzynek - Mdzewo nr 2343W o łącznej długości 7657 m, wraz z remontem mostu na rzece Sewerynce w m. Kowalewko w wysokości 16 920 000,00 z terminem wykonania do 24 grudnia 2021 r.

 

Powyższe inwestycje otrzymały maksymalną kwotę dofinasowania, która stanowi 80% wartości zadania.

W sumie Powiatowi Mławskiemu z programu Funduszu Dróg Samorządowych przyznano 18 900 849,00 zł - jest to najwyższa kwota dofinansowania inwestycji drogowych w ciągu jednego roku w historii Powiatu Mławskiego.

 

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki, Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski oraz Poseł na Sejm RP Zdzisław Sipiera.

 

Zmodernizowane drogi poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dogodność komunikacyjną oraz przyczynią się do szybszego rozwoju społecznego i gospodarczego powiatu.

 

Fundusz Dróg Samorządowych zapewnia stabilne wsparcie dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Samorządy w ramach programu FDS otrzymują dofinansowanie w wysokości do 80 proc. przewidywanych kosztów realizacji zadania. Wysokość dofinansowania ustala Wojewoda przy pomocy komisji powołanej do oceny wniosków o dofinansowanie, biorąc pod uwagę dochody samorządu. Łączna kwota dofinansowań przyznanych 11 grudnia to: 157 494 733,86 zł. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych wybudowane, przebudowane, rozbudowane i wyremontowane zostanie około 215,2 km dróg.

 

źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

 

 

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2019-12-12
  • Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych
  • Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych
  • Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych
  • Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych
  • Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09