Kalendarz

Wtorek 31 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Beniamina, Balbiny, Kornelii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15579301 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie odbyło się seminarium pn. „Aktywna kobieta-czas na pracę!". Organizatorami spotkania byli Jerzy Rakowski Starosta Mławski i Witold Żerański Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.

Seminarium skierowane było  głównie do kobiet, które licznie przybyły na spotkanie i to zarówno te zarejestrowane jako osoby bezrobotne, jak i te pracujące. Ponadto w seminarium uczestniczyły  przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z powiatu mławskiego oraz pracodawcy i przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Celem spotkania było przedstawienie działań i efektów związanych z realizowanym przez nas projektem skierowanym do kobiet oraz zapoznanie uczestników z  planami Urzędu na rok 2020.

Na wstępie Pani Anna Ewa Cicholska Poseł na Sejm RP zaprezentowała wyniki badań nt.  sytuacji kobiet na rynku pracy. Po jej wystąpieniu przedstawione zostały  projekt „ Aktywna kobieta-czas na pracę!" oraz program „Kobieta w biznesie-kobietą sukcesu" realizowane przez nasz Urząd. Pani Anna Kowalska-Welenc i Pani Anna Szatkowska  koordynujące te działania zapoznały uczestników z założeniami obu inicjatyw, ze stopniem ich realizacji oraz z planami na kolejne lata ich realizacji.

Uczestnikom seminarium przedstawione zostały również  plany dotyczące powstania w roku 2020 na terenie powiatu mławskiego dwóch spółdzielni socjalnych oraz sytuacja panująca obecnie na lokalnym rynku pracy. Następnie w kilkuminutowych wystąpieniach swoimi doświadczeniami związanymi z powrotem na rynek pracy podzieliły się Panie, które skorzystały z form aktywizacji dostępnych w ramach projektu oraz pracodawcy z firm WIPASZ SPÓŁKA AKCYJNA Zakład Drobiarski w Mławie, Pantos Logistics Poland Sp. z o.o.  oraz  Arawelo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, którzy przedstawili specyfikę pracy na stanowiskach pracownik biurowy, pracownik produkcji, logistyk magazynowy, kontroler jakości, doradca klienta, sprzedawca-kasjer, garmażer. Na koniec zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych omówił pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ( m.innymi. zasady oskładkowania umów uaktywniających).

Na zakończenie seminarium Dyrektor Urzędu Pracy- Witold Żerański podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie,  zachęcił do korzystania z form wsparcia dostępnych w Urzędzie, jak również zapewnił, że nasze działania będą kontynuowane i rozszerzone o dodatkowe praktyki w przyszłym roku, tak aby jak największa liczba osób w tym kobiet znalazła zatrudnienie.
 

  • autor: Powiatowy Urząd Pracy w Mławie, data: 2019-11-14

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09