Kalendarz

Wtorek 31 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Beniamina, Balbiny, Kornelii

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15579160 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Głośny, ale pokojowy marsz przeszedł ulicami Mławy. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych powiedziała w ten sposób „nie” narkotykom i przemocy. Było to jedno z wydarzeń towarzyszących XV Kampanii Białych Serc – Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy.

Październikowa Kampania Białych Serc od wielu lat jest w programie szkół i przedszkoli w Polsce. Liczne akcje, imprezy i białe papierowe serduszka, które na czas trwania Kampanii Białych Serc pojawiają się w oknach wielu miast i wiosek solidaryzują tysiące ludzi we wspólnym działaniu na rzecz przeciwdziałania narkomanii i przemocy.

XV edycja Kampanii Białych Serc odbywa się pod hasłem „ZANIM SIĘ TO STANIE” w sposób szczególny zwraca uwagę na problem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Z policyjnych kartotek wyłania się dramatyczny obraz. Na przestrzeni pięciu lat aż sześciokrotnie wzrosła liczba nieletnich, którzy podjęli próbę samobójczą z powodu problemów w szkole. W ubiegłym roku na swoje życie targnęło się 160 uczniów. Było ich aż trzykrotnie więcej niż w roku 2016 i sześciokrotnie więcej niż w roku 2013.

W zestawieniu opublikowanym przez Fundację Dajmy Dzieciom Siłę pt. “Dzieci się liczą 2017 - Raporcie o zagrożeniach bezpieczeństwa i rozwoju dzieci w Polsce” Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem samobójstw w Europie.

W odpowiedzi na ten problem w dniach 12-25 października Grupa Zalewski zorganizowała szereg wydarzeń dla młodzieży z terenu powiatu mławskiego:

  • 15 października w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie w ramach Kampanii Białych Serc, dzielnicowy mł. asp. Grzegorz Kaszuba wspólnie z st. tech. Anną Płoską-Mańko i st. tech. Klaudią Struzik przeprowadzili spotkanie z uczniami klas mundurowych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie. Na spotkaniu został poruszony temat samobójstw oraz uzależnień od środków odurzających.
  • 18 października o godz. 12:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy 3 Maja odbyła się V Debata „Młodych o młodych”, w której wzięli udział uczniowie oraz pedagodzy szkół, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mławie, a także zaproszeni goście.
  • 22 października odbyła się akcja pod nazwą „WEHIKUŁ CZASU” – koncert szkolny z udziałem między innymi zespołu „CHOJNACKI-BAND”. Na koniec koncertu wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę zespołu „DŻEM” – „WEHIKUŁ CZASU”.
  • 24 października o godzinie 12:00  z Parku Miejskiego wyruszył po raz ósmy MARSZ BIAŁYCH SERC – głośny, ale pokojowy marsz protestu przeciwko narkotykom i przemocy.

Tegoroczna kampania została objęta Patronatem Honorowym Starosty Mławskiego, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Biskupa Pomocniczego Diecezji Płockiej. Kampania swoim zasięgiem wykroczyła poza obszar powiatu. W solidarnym proteście przeciwko narkotykom i przemocy udział wzięli także: Warszawa, Częstochowa, Dąbrowa Tarnowska, Tarnobrzeg, Białaczów, Kudowa-Zdrój, Recz, Dobre Miasto, Morąg, Elbląg, Suliszewo, Kłomnice, Bytom, Gdynia, Radom, Konin, Olsztyn, Zimin, Pułtusk, Postoliska, Kowala, Radoszyce, Zawada, Nidzica, Gdańsk, Baranowo, Jastrząbka, Ruda Śląska, Tomaszów Mazowiecki, Koszyce Małe, Szczecin, Lubomino, Puławy, Białystok, Gaszyn, Kielce, Łomża, Kępice, Dzierzążnia, Wrocław, Jednorożec i wiele innych miejscowości.

 

 

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2019-10-25
  • Kampania Białych Serc
  • Kampania Białych Serc
  • Kampania Białych Serc
  • Kampania Białych Serc
  • Kampania Białych Serc

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09