Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571849 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Powiat Mławski występując w lutym 2019 r. o dofinansowanie w ramach programu  Erasmus +, którego Operatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ w Warszawie, w obszarze Kształcenie i Szkolenie zawodowe, Akacja 1 Mobilność uczniów, polegającego na organizacji praktyk zagranicznych w celu podniesienia kompetencji zawodowych uczniów, udzielił w styczniu 2019r. właściwych pełnomocnictw dyrektorom szkół realizujących kształcenie zawodowe.

Dzięki temu Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 4 w Mławie zostały upoważnione do samodzielnego złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach programu.

FRSE pozytywnie oceniła wniosek Zespołu Szkół nr 2 spośród wielu setek złożonych wniosków aplikujących o środki w ramach tego zadania. Na obecnym etapie Zespół Szkół nr 2 otrzymał dofinansowanie w kwocie 89 274,00 euro i podpisał w lipcu 2019 r. stosowną umowę.

W ramach realizacji projektu od 01.06.2019 r. – 31.05.2020 r. odbyła się już rekrutacja uczestników, zajęcia z języka angielskiego i  greckiego przygotowujące młodzież i opiekunów do wyjazdu, a także zajęcia przybliżające uczniom kulturę i normy zachowania panujące w Grecji.

50 uczniów oraz 4 opiekunów wyjedzie w  dniu 13 października 2019 r. do  Grecji, gdzie będą odbywać 14 dniowe praktyki zawodowe. Po powrocie przez pozostałą część projektu realizowane będą działania upowszechniające, promocyjne i ewaluacyjne. Planuje się wykonanie gazetki szkolnej, prezentacji na stronie szkoły, zorganizowanie dnia greckiego oraz wiele innych czynności upowszechniania zdobytej na praktykach wiedzy i promowanie takich form kształcenia.

FRSE również pozytywnie oceniła wniosek złożony przez Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 4 w Mławie. Zespół Szkół nr 1 otrzymał pozytywną ocenę wniosku w ramach programu Erasmus+ , jednak z braku środków na obecnym etapie  nie otrzymał dofinansowania.

Z uwagi jednak na nieco wyższą ocenę wniosku Zespołu Szkół nr 4, a jednoczesnym wyczerpaniem środków z programu Erasmus +, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji dofinansowała pozytywnie oceniony wniosek ze środków  Programu Operacyjnego Widza Edukacja Rozwój.

W ramach programu PO WER Zespół Szkół nr 4 otrzymał dofinansowanie w kwocie 52 872,00 euro – 226 181,13 zł. Na obecnym etapie podpisano umowę, dzięki temu po przeprowadzeniu rekrutacji i zajęć przygotowawczych,  również uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Mławie wyjadą w marcu 2020 r. na 14 dniowe praktyki zawodowe do Grecji. 

  • autor: Eliza Śledzińska, data: 2019-10-08
  • Program Erasmus+
  • Program Erasmus+

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09