Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571855 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Cztery szkoły z powiatu mławskiego laureatami Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracowni multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Wśród nagrodzonych znalazły się 4 szkoły z powiatu mławskiego: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Księdza Macieja Kazimierza Sarbiewskiego w Mławie, Liceum Ogólnokształcące w Radzanowie, Szkoła Podstawowa im. Michaliny Czachowskiej w Radzanowie i Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kuligowskiego w Szreńsku.

Uroczyste rozdanie certyfikatów odbyło się 26 września w Radomiu. Katolicką Szkołę Podstawową reprezentowali Dyrektor Szkoły Beata Radzewicz i wicedyrektor Agnieszka Jakubowska, z Radzanowa Dyrektor Witold Okumski i ze Szreńska Dyrektor Paweł Szałkowski. Certyfikaty były wręczane przez Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego i Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego.

- Jesteśmy przekonani, że pozyskane laptopy zwiększą możliwość lepszego dostępu do nowoczesnych technologii w edukacji i cyfryzacji lekcji - powiedziała na zakończenie Dyrektor Beata Radzewicz.

  • autor: Ministerstwo Cyfryzacji, data: 2019-09-30

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09