Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571841 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Europejskie Dni Dziedzictwa w muzeum - gra miejska

 

W sobotę, 7 września oraz tydzień później – 14 września 2019 r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej we współpracy z Mławskim Szczepem ZHR „Sumatra” przygotowało grę miejską.

 

Gra odbywała się pod hasłem „ Śladami mławskiego rzemiosła” i miała na celu przypomnienie młodzieży dawnych zawodów rzemieślniczych. Przygotował ją adiunkt muzeum, drużynowy ze szczepu ZHR Paweł Zakrzewski.

 

Uczestnicy zebrali się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w parku miejskim. Tu zostali podzieleni na grupy, otrzymali mapy miasta z zaznaczonymi pięcioma punktami, do których mieli dotrzeć i wykonać zadania. Pierwszy punkt mieścił się już przy fontannie w parku i związany był z cechem zdunów. Kolejne dotyczyły garncarzy, ślusarzy, krawców i stolarzy.

 

Uczestnicy m.in. odpowiadali na pytania, jakimi narzędziami posługiwali się zdunowie, jakie przedmioty wykonywali stolarze, dlaczego zanikał cech krawców. Mieli też zadania praktyczne – ulepienie z masy solnej kubka na szkolne przybory, dopasowanie z pęku kluczy jednego, otwierającego kłódkę, przyszycie 3 guzików w linii prostej oraz wykonanie 10 klamerek do ubrań.

 

Zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Europejskie Dni Dziedzictwa, Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie oraz muzeum.

  • autor: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, data: 2019-09-19

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09