Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571832 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Podsumowujemy wakacyjne zajęcia – twórcze i edukacyjne

 

W lipcu i sierpniu w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej odbywały się cykliczne zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

 

Wszystkie przygotowane propozycje cieszyły się zainteresowaniem. Zajęcia zazwyczaj składały się z dwóch części: teoretycznej – opowieści, rozmowy, filmy i praktycznej – malowanie, rysowanie, wyklejanie i lepienie. 

 

Podczas pierwszego spotkania na przykład, dzieci poznawały legendy o Mławie, a następnie   miały za zadanie namalować to, co najbardziej utkwiło im w pamięci. Na kolejnych między innymi tworzyły historie obrazkowe, wzorując się na prehistorycznych rysunkach naskalnych, malowały i rysowały również, inspirując się twórczością Wojciecha Piechowskiego oraz poznawały bogactwo ptasiego królestwa.

 

Na warsztatach plastycznych uczestnicy dowiedzieli się, jak zmieniał się herb miasta, następne poprzedziło oglądanie motyli dziennych i nocnych na wystawie przyrodniczej, a jeszcze inne – zwierząt i ptaków aktywnych bardziej w nocy niż za dnia.

 

Podczas spacerów po parku dzieci poznawały gatunki występujących tam roślin i zwierząt oraz zabytki znajdujące się w zieleńcu. Dużo radości sprawiło im poszukiwanie skarbów przy pomocy detektora metalu. 

 

W trakcie spotkań uczestnicy poznawali historię najważniejszych i najstarszych budynków na miejskim rynku, dowiedzieli się, jak wyglądał dzień powszedni dawnych mieszkańców oraz uczyli się kaligrafować.

 

„Wakacje w muzeum” prowadzili pracownicy muzeum: Katarzyna Skorupa-Malińska, Mirosława Wilamowska, Andrzej Grzymkowski, Ireneusz Mroczek, Andrzej Panasiuk oraz nauczycielka Dorota Klimek. 

  • autor: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, data: 2019-09-12

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09