Kalendarz

Sobota 4 Kwietnia 2020

Imieniny

Imieniny: Izydora, Benedykta, Wacława

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15597816 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Informacja Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotycząca wznowienia finansowania zakupu elektrycznych wózków inwalidzkich

Pismo Prezesa Zarządu PFRON Marleny Maląg do Starostwa Powiatowego w Mławie. Oto treść pisma:

„Z wielką satysfakcją i radością informuję, że udało się w tym roku zrealizować kolejny postulat osób niepełnosprawnych - wznowienia finansowania zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd". Miło mi tym bardziej, że taką potrzebę zgłaszały również powiaty, które przecież posiadają najlepszą wiedzę o oczekiwaniach swoich mieszkańców. Cieszę się, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez różnego rodzaju inicjatywy, ostatnio poprzez wznowienie pomocy w zakupie wózka o napędzie elektrycznym, może aktywnie i z pełnym zaangażowaniem uczestniczyć w poprawie mobilności i samodzielności osób niepełnosprawnych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przygotowując się do uruchomienia ww. formy wsparcia, wygospodarował w bieżącym roku dodatkową kwotę ok. 20 min zł na dofinansowania zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym. Z tej gwarantowanej przez Fundusz kwoty, już niebawem połowa (ok. 10 min zł), trafi do Realizatorów programu jako uzupełnienie przekazanej wcześniej zaliczki na realizację programu. Kolejne transze zostaną uruchomione na zasadach i w terminach przewidzianych zasadami programu, tj., na podstawie Państwa zapotrzebowania na środki finansowe PFRON niezbędne do udzielenia wsparcia w ramach pozytywnie zweryfikowanych wniosków o dofinansowanie. Miło mi zakomunikować, że w bieżącym roku przeznaczyliśmy na realizację programu rekordowo okazały budżet - niemal 172 min zł, co powinno zaspokoić wiele istotnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jako instytucja finansująca formy wsparcia adresowane do osób niepełnosprawnych zgodnie z umową w sprawie realizacji programu, najbliższego zapotrzebowania na środki finansowe oczekuje od Państwa dnia 15 października 2019 r., co oznacza, że co najmniej do 30 września br. wnioski o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym mogą być bez obaw przyjmowane w ramach kompetencji określonych przez program. Rada Nadzorcza PFRON wyraźnie sformułowała szerokie uprawnienia Realizatora programu do podejmowania decyzji o przywróceniu Wnioskodawcy terminu na złożenie wniosku (rozdział X ust. 2 programu), do czego gorąco zachęcam. Odpowiedzialny budżet programu zabezpieczony w bieżącym roku przez Fundusz pozwoli Państwu zatroszczyć się o mieszkańców powiatu i rozwiązać wiele problemów związanych z likwidacją uciążliwych barier.

Korzystając z okazji, serdecznie Państwu dziękuję za dotychczasowy wysiłek przy realizacji programu, a przede wszystkim za udzielane osobom niepełnosprawnym wsparcie oraz życzę dalszych, jak największych sukcesów w tej dziedzinie. Jestem przekonana, że program „Aktywny samorząd" jest sprawdzonym i bardzo dobrym instrumentem partnerskiej współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych".

 

  • autor: Marlena Maląg PFRON, data: 2019-08-01

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09