Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571929 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

 

Starostwo Powiatowe w Mławie rozpoczęło realizację nowego zadania pn. Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 4640W – ul. Szreńska w Mławie – Etap II.

 

W dniu 18.06.2019 r. Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie rozpoczął postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego. Termin składania ofert ustalony został na dzień 03.07.2019 r. W tym dniu wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Przedsiębiorstwa Transportowo – Handlowego „Wapnopol” z siedzibą w Glinojecku za kwotę 529.773,96 zł i 30-sto dniowym terminem wykonania robót.

 

Planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą do końca lipca. Czas na wykonanie chodnika wynosi 30 dni od dnia podpisania umowy. Zakończenie robót przewidziane jest na koniec sierpnia.

 

Roboty polegać będą na wykonaniu ok. 750 mb chodnika o szerokości 2,0 m przy krawędzi ul. Szreńskiej będącej w ciągu drogi powiatowej Nr 4640W oraz 1,5 m przy ogrodzeniu terenu Rodzinnych Ogródków Działkowych. Ponadto w ramach inwestycji zostanie wykonane poszerzenie istniejącej nawierzchni drogi powiatowej do 6,5 m, usunięcie kolidujących z chodnikiem 11 szt. drzew, za chodnikiem zostanie wyprofilowany i oczyszczony rów o długości ok. 310 m, skarpy zostaną umocnione płytami ażurowymi lub obsiane trawą oraz w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zostaną zamontowane chroniące przed upadkiem bariery wygrodzeniowe U-11a. W rejonie skrzyżowania z drogą gminną zostanie wykonane przejście dla pieszych.

 

Na realizację tego zadania środki finansowe po 50% przeznaczył Samorząd Powiatu Mławskiego oraz Miasto Mława. Wykonanie tej inwestycji w sposób znaczący przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych jak i innych użytkowników drogi.

 

  • autor: Dariusz Makowski, data: 2019-07-16

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09