Kalendarz

Piątek 24 Stycznia 2020

Imieniny

Imieniny: Franciszka, Felicji, Mileny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15235217 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

W sobotę 8 czerwca 2019 roku na boisku przed Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka obył się piknik rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Urszula Krajewska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,  Jerzy Rakowski – Starosta Mławski oraz Jan Łukasik – Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego. Nad wszystkim czuwali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Środowiskowego Domu Samopomocy.  Piknik nie służy tylko wspólnej zabawie i integracji środowiska rodzin zastępczych. To również wspaniała okazja do promocji idei rodzicielstwa zastępczego.

- Chcę powiedzieć, że bycie rodzicem to jest przede wszystkim duża odpowiedzialność i za to serdecznie Wam dziękuję. Wiem jaka jest to rola, jak bardzo jesteście potrzebni. Pani dyrektor jak i wiele osób stara się, by to dzieło, jakim są rodziny zastępcze, stale się powiększało – mówił Starosta Mławski Jerzy Rakowski.

Dzięki uprzejmości sponsorów, darczyńców oraz opiekunów zastępczych zorganizowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz poskakać na zamku. Nie zabrakło waty, popcornu, baniek mydlanych oraz ciepłych posiłków z grilla. Wszystko to odbyło się w miłej atmosferze, przy słonecznej aurze i muzyce.

Animatorzy poprowadzili zabawy indywidualne, jak również angażujące całe rodziny, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Zainteresowaniem cieszyły się również salon fryzjerski czy malowanie włosów. Dużą atrakcją dla dzieci były także wozy strażackie oraz policyjne. Dorośli mogli skorzystać z porad prowadzonych przez panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, jak również zmierzyć ciśnienie i cukier z pomocą pielęgniarek ze Stacji CARITAS. Wśród rodzin uczestniczących w pikniku rozlosowano telewizor 43 cal, podarowany przez firmę LG.

W trakcie pikniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moja Rodzina”. Starosta Mławski Jerzy Rakowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego Jan Łukasik wręczyli nagrody laureatom. Prace młodych twórców pokazały, jak bezpieczny dom i kochająca się nawzajem rodzina pozwala dzieciom rozwinąć skrzydła.

- Jak ktoś da miłość, to wydaje mi się, że tej miłości jest jeszcze więcej w tym człowieku. Życzę Wam, żebyście mieli nie tylko satysfakcję, ale żeby ta miłość do Was wracała – powiedział Starosta Mławski.

 • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2019-06-10
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09