Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571101 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

W niedzielę 9 czerwca odbył się w Mławie IV Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczął się Mszą świętą o godz.11.00 w wólczańskim kościele w parafii Jana Kantego. Po wspólnej modlitwie radosny pochód prowadzony przez Mławską Orkiestrę Dętą pod batutą Mirosława Cieślaka ruszył ulicami: Napoleońską, J.Piłsudskiego, Z.Morawskiej, T.Kościuszki, Mariacką by dotrzeć do kościoła w parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Podsumowaniem wydarzenia było wspólne odśpiewanie Hymnu Polski. W Marszu brało udział ponad 300 osób. Wśród nich byli również obecni pani poseł Anna Cicholska, Starosta Mławski Jerzy Rakowski oraz Wiceburmistrz Janina Budzichowska, radni powiatowi i miejscy. Swoją obecność zaznaczyli również dyrekcja i uczniowie mławskich szkół katolickich. Jak zwykle można było liczyć na harcerzy z ZHR i na Policję czuwającą nad bezpieczeństwem przemarszu.

Uczestnicy nieśli transparenty z cytatami z Konstytucji RP „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”(art. 38) i „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej” (art.18) oraz flagi promujące rodzinne wartości i ochronę życia. Uczniowie z SP6 przygotowali okolicznościowe wachlarze z logo Marszu. Dużą przestrzeń zajmowała biało-czerwona flaga.

„Marsze, są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by za ten dar podziękować Bogu, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Życie pojawia się, wzrasta i kształtuje w rodzinie. Rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach, w niepełnosprawności i godną starość. Rodziny z racji swojej społecznej roli wymagają wsparcia w swoich zadaniach i pomocy, szczególnie gdy przeżywają problemy. Trzeba chronić podstawowe wartości: życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, macierzyństwa i rodzicielstwa.” – mówiła na rozpoczęcie Marszu koordynator Marzena Chodubska. Jak widać, Marsz dla Życia i Rodziny pozytywnie i trwale wpisał się w krajobraz stolicy powiatu mławskiego.

 

 

  • autor: Tomasz Chodubski, data: 2019-06-10
  • Marsz dla Życia i Rodziny
  • Marsz dla Życia i Rodziny
  • Marsz dla Życia i Rodziny
  • Marsz dla Życia i Rodziny
  • Marsz dla Życia i Rodziny

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09