Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571012 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Szybkie postępy prac przy budowie ronda na ul. Lelewela i ul.Sienkiewicza.

Trwają prace przy realizacji inwestycji pn. „Poprawa spójności komunikacyjnej poprzez przebudowę skrzyżowania ulic: Tadeusza Kościuszki, Joachima Lelewela i Henryka Sienkiewicza na skrzyżowanie typu rondo wraz z przebudową ulic Joachima Lelewela w ciągu drogi powiatowej nr 4640W, Tadeusza Kościuszki w ciągu drogi powiatowej nr 2370W, ul. Granicznej i ul. Brukowej w ciągu drogi powiatowej nr 2369W na terenie miasta Mława – Etap I”.

Według stanu na dzień 7 maja 2019 r.  została wykonana kanalizacja deszczowa, grawitacyjna i ciśnieniowa oraz przebudowana sieć gazowa. Przygotowano instalację elektryczną, przystosowaną do nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Lelewela z drogą wojewódzką nr 544 (ul. Piłsudskiego). Wykonano roboty rozbiórkowe poprzez sfrezowanie nawierzchni bitumicznej. Ustawiono krawężniki i ułożono chodnik od drogi wojewódzkiej nr 544 do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W ramach zadania realizowanego przez Miasto Mława całkowicie przebudowano kanalizację sanitarną i wodociągową. Trwa przebudowa kanalizacji sanitarnej pod planowanym rondem.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców naszego powiatu oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego jest to, że prace posuwają się w błyskawicznym tempie. Zgodnie z umową zakończenie robót planowane jest na koniec października 2019 roku, jednak według informacji uzyskanych od inspektora nadzoru istnieje możliwość dużo wcześniejszego zakończenia inwestycji.

Wykonawcą zadania jest firma STRABAG z siedzibą w Pruszkowie.

Inwestycja z pewnością usprawni komunikację w mieście i pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2019-05-08
  • Budowa ronda
  • Budowa ronda
  • Budowa ronda
  • Budowa ronda
  • Budowa ronda

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09