Kalendarz

Sobota 4 Kwietnia 2020

Imieniny

Imieniny: Izydora, Benedykta, Wacława

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15596448 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu mławskiego  rozpocznie    się  7  i potrwa do 28 marca 2019 roku.

Już jutro  rusza kwalifikacja wojskowa. Podobnie jak w latach poprzednich przeprowadzona będzie w budynku Bursy Szkolnej  w Mławie, przy ul. Lelewela 5.  Przed Powiatową Komisją Lekarską w Mławie,  stawi się  łącznie około 430 młodych ludzi  - przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku,   a także osób urodzonych w latach 1995-1999, które z różnych powodów nie mają jeszcze określonej kategorii zdrowia.
Kwalifikacja obejmie  również osoby, które ukończyły 18 lat i ochotniczo zgłosiły się do pełnienia służby wojskowej oraz kobiety, które z racji posiadanego wykształcenia lub kierunków odbywanych studiów są niezbędne dla potrzeb rezerw osobowych dla Sił Zbrojnych RP.


Przymusowego poboru do wojska nie ma już od kilku lat, ale jest obowiązkowa kwalifikacja wojskowa. Dzięki niej wiadomo, kto jest zdrowy i może iść do wojska.  Kwalifikacja jest po to, by zebrać i ocenić informacje o stanie zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji do służby w wojsku
i kończy się przeniesieniem do rezerwy.


Wezwani na komisję muszą zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument  potwierdzający tożsamość,  zdjęcie o wymiarach 3x4 cm, bez nakrycia głowy, w przypadku uczniów zaświadczenie potwierdzające naukę w szkole, a w przypadku absolwentów świadectwo ukończenia szkoły. Należy mieć ze sobą również dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

 

  • autor: Tomasz Dobrosielski, data: 2019-03-06

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09