Kalendarz

Sobota 28 Marca 2020

Imieniny

Imieniny: Anieli, Jana, Joanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15571752 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Powiat Mławski 22. w Rankingu Gmin i Powiatów

Zakończyła się Edycja 2018 Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. Powiat Mławski uplasował się na 22. miejscu wśród powiatów od 60 tysięcy do 120 tysięcy mieszkańców. W tej kategorii spośród powiatów Północnego Mazowsza wyżej znalazł się Powiat Ciechanowski z 15. pozycją.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.

Klasyfikacja prowadzona jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. 

W poprzednich edycjach Powiat Mławski zajmował odpowiednio: 25. miejsce (2017), 33. miejsce (2016), 24. miejsce (2015), 17. miejsce (2014), 28. miejsce (2013) i 26. miejsce (2012).

Jednocześnie 22. miejsce Powiatu Mławskiego stawia go w czołówce powiatów (od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców) województwa mazowieckiego. Wyniki dla województwa mazowieckiego w tej kategorii przedstawiają się następująco: Powiat Ostrowski (13. Miejsce), Powiat Ciechanowski (15. miejsce), Powiat Mławski (22. miejsce) i Powiat Płoński (28. miejsce).

W kategorii powiaty do 60 tys. mieszkańców 4. miejsce zajął Powiat Przasnyski.

Więcej informacji pod adresem:

http://ranking.zpp.pl/

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2019-02-05

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09