Kalendarz

Środa 1 Kwietnia 2020

Imieniny

Imieniny: Grażyny, Teodory, Hugona

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15582174 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Gwiazdami zbliżającego się szybkimi krokami Koncertu Noworocznego będą pochodzący z Mławy soliści Anna Fabrello, Robert Szpręgiel i Paweł Stawiński oraz Aleksandra Wiwała – sopranistka Teatru Muzycznego w Łodzi i klasyczny kwintet dęty Favori. Imprezę w hali widowiskowo-sportowej I Liceum Ogólnokształcącego poprowadzi Jacek Borkowski.

Organizowany przez Burmistrza Miasta Mława i Miejski Dom Kultury Koncert Noworoczny stał się w naszym mieście już tradycją. Na tegoroczną odsłonę zapraszamy już 12 stycznia (sobota) o godz. 17.00 do hali widowiskowo-sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie (ul. Wyspiańskiego 1). Wstęp wolny!

Tymczasem poznajmy gwiazdy tegorocznego koncertu:

Anna Fabrello jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie (wydział wokalny w klasie Zdzisława Skwary). Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Brygidy Skiby. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz laureatką Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie i ogólnopolskiego Konkursu Operetkowego i Musicalowego w Krakowie. W styczniu 2013 r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyka. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Prowadzi bogatą działalność artystyczną. Chętnie wykonuje repertuar oratoryjno-kantatowy oraz lirykę wokalną

Robert Szpręgiel swoją przygodę ze śpiewem również rozpoczynał w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie. Zdolności wokalne kształtował w klasie Zdzisława Skwary. Następnie podjął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie brał udział w licznych spektaklach operowych wystawianych przez uczelnię. Z gdańskim zespołem muzyki dawnej Capella Gedenensis wykonał „Mesjasza” J.F. Haendla. Po studiach przeniósł się do Warszawy, gdzie najpierw współpracował z Teatrem Muzycznym Roma, a następnie z Warszawską Operą Kameralną. Obecnie śpiewa w wystawianych przez nią dziełach Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Kurpińskiego i Moniuszki. W jego repertuarze znajdują się jednak także utwory wielu innych znanych twórców, w tym autorów musicali i muzyki rozrywkowej.

Mławianin Paweł Stawiński, nauczyciel języka angielskiego w tutejszym Zespole Szkół nr 4, jest wokalistą i pianistą. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Mławie, a następnie Akademię Muzyczną w Gdańsku, na specjalności jazz i muzyka rozrywkowa. Popularność w Polsce zdobył m.in. występami w programach telewizyjnych „X Factor” i „Mam talent” (zwłaszcza w tym ostatnim zdobył uznanie jurorów i publiczności). Na scenie lokalnej występuje często podczas uroczystości patriotycznych i religijnych.

Pochodząca z Kutna młoda sopranistka Aleksandra Wiwała jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie występuje w głównych rolach w spektaklach operetkowych. W ramach Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa, kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów i reżyserów w Operze Narodowej w Warszawie. Za wybitne osiągnięcia artystyczne została uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013) i Nagrodą Prezydenta Miasta Kutno (2014). Wielkim sukcesem okazała się dla niej miesięczna trasa koncertowa po Australii w 2014 r., w ramach której śpiewała m.in. w Ambasadzie RP w Canberze. Wraz z zespołem Operate, z którym obecnie śpiewa, postanowiła wystartować w eliminacjach tegorocznej edycji Koncertu Piosenki Eurowizji.

Znany już mławianom z poprzedniego Koncertu Noworocznego klasyczny kwintet dęty Favori od lat występuje w niezmienionym składzie: Sylwia Lorenc (flet), Katarzyna Soja (obój), Michał Szubarga (klarnet), Paweł Borzym (fagot) i Emilian Bońkowski (waltornia). Chętnie współpracują z nim renomowani artyści Teatru Wielkiego w Warszawie, Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zespół często uświetnia swoimi występami krajowe oraz międzynarodowe uroczystości państwowe. Muzycy dobrze się czują zarówno w wielkich salach widowiskowych i koncertowych, jak też w bardziej kameralnych miejscach oraz w plenerze.

Prowadzącego Koncert Noworoczny Jacka Borkowskiego znamy głównie z ekranów kinowych i telewizyjnych oraz desek teatralnych. Mogący się pochwalić całkiem sporą filmografią aktor (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie) jest też uzdolnionym wokalistą.

  • autor: Agnieszka Puzio-Dębska, data: 2019-01-10

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09