Kalendarz

Wtorek 25 Lutego 2020

Imieniny

Imieniny: Cezarego, Wiktora, Donata

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15408289 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

W ramach MIWIS MAZOWSZE 2018 kolejne umowy podpisali beneficjenci z powiatów: radomskiego, mińskiego, ostrołęckiego, płońskiego, sochaczewskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego, wołomińskiego, makowskiego, ostrowskiego, mławskiego, zwoleńskiego, legionowskiego, płockiego, warszawskiego, żyrardowskiego, białobrzeskiego, garwolińskiego, łosickiego, otwockiego, sokołowskiego, szydłowieckiego, węgrowskiego oraz lipskiego. Ze strony Zarządu Województwa Mazowieckiego podpisy złożyli marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

– W zeszłym roku zostaliśmy pozbawieni możliwości wpływu na bazę sportową na Mazowszu w ramach Funduszu Totalizatora Sportowego – środki i decyzje w tym zakresie przeszły do ministerstwa. W związku z tym uruchomiliśmy nasz autorski projekt na małe granty: na modernizację istniejących obiektów sportowych, ich wyposażenie oraz budowę nowych – wyjaśnia marszałek Adam Struzik. – To nie są duże pieniądze – do 200 tys. zł, ale znowu kilkadziesiąt obiektów zostanie dzięki temu zmodernizowanych albo wprost uruchomionych od podstaw. I to jest taki szerszy element naszej subsydiarności, czyli pomocniczości. Postaramy się wspierać gminy i powiaty również w tym obszarze.

Lista beneficjentów, którzy podpisali umowy 22 sierpnia br. znajduje się w plikach do pobrania.

 

Dla rozwoju sportu

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018 to nowy program, który powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez mazowieckie gminy i powiaty zapotrzebowanie na ulepszenie lub stworzenie nowych obiektów sportowych. Spośród wszystkich złożonych przez samorządy lokalne wniosków wybrano 69 do dofinansowania. 

– To bardzo ważne wsparcie. W wielu naszych gminach i powiatach wciąż brakuje miejsc, w których dzieci i młodzież, ale także i dorośli mogliby aktywnie spędzić czas i zadbać o swoje zdrowie. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Nowe miejsca rekreacji

Wsparcie, jakie otrzymają samorządy, ma pomóc im poprawić warunki, a także zwiększyć dostępność zarówno do nowej, jak i istniejącej już infrastruktury sportowej. Dotacja obejmuje obiekty sportowe ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu oraz ogólnodostępną rekreację i integrację lokalnych społeczności. Wśród nich są boiska szkolne – ich budowa, ale też modernizacja (np. montaż oświetlenia, wymiana nawierzchni, dobudowa zaplecza sanitarno-szatniowego itp.), pumptracki (tory uwielbiane głównie przez fanów bmx-ów), skateparki oraz siłownie zewnętrzne.

 

– Wszyscy mieszkańcy zarówno w miastach, jak też w małych miejscowościach i wsiach powinni mieć dostęp do obiektów sportowych. Niestety, często ze względu na ograniczone środki, samorządy lokalne nie mogą sobie pozwolić na tego typu inwestycje. Dlatego im w tym pomagamy. Przygotowany przez nas program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. To pokazuje, że tego rodzaju wsparcie jest bardzo potrzebne – zaznaczył członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.


Powiat mławski wzbogaci się o nowe boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej w Dębsku, Gmina Szydłowo. Ogólna kwota pomocy finansowej wyniesie 200.000 zł.

 

 

 

  • autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, data: 2018-09-03

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
- informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09