Kalendarz

Niedziela 16 Grudnia 2018

Imieniny

Imieniny: Zdzisława, Adelajdy, Albiny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 13340957 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

Powiat Mławski 25. w Rankingu Gmin i Powiatów

Zakończyła się Edycja 2017 Rankingu Gmin i Powiatów. Powiat Mławski uplasował się na 25. miejscu wśród powiatów od 60 tysięcy do 120 tysięcy mieszkańców. W tej kategorii spośród powiatów Północnego Mazowsza wyżej znalazł się tylko Powiat Ciechanowski z 21. pozycją.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.

Klasyfikacja prowadzona jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. W pierwszej kategorii wysoką lokatę zajął Powiat Przasnyski (7. miejsce).

Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. 

W poprzednich edycjach Powiat Mławski zajmował odpowiednio: 33. miejsce (2016), 24. miejsce (2015), 17. (2014), 28. miejsce (2013) i 26. miejsce (2012).

Więcej informacji pod adresem:

http://ranking.zpp.pl/index.php?action=ranking&ctl=ranking\Main&id=2&edition=65

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2018-01-29

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
ESP
Banner I biegu
pies
programy UE
-
Europejski Fundusz Rolny
-

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09