Kalendarz

Czwartek 28 Października 2021

Imieniny

Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

Licznik odwiedzin

Jesteś: 20600499 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: SPORT IV Bieg o Puchar Starosty Mławskiego

Treść strony

14 października 2018 r. na stadionie miejskim w Mławie  odbył się IV Bieg o Puchar Starosty Mławskiego. Organizatorami tak jak w poprzednich edycjach był Klub Pływacki „Płetwal Mława” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Mławie, Mławską Halą Sportową oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mławie.  

W tym roku uczestnicy mogli wystartować w dwóch biegach: półmaratonie (21 km), w którym pobiegło 113 osób oraz biegu dodatkowym na 5 kilometrów, w którym udział wzięło 75 osób. Kilkoro chętnych mogło spróbować swoich sił w marszu na 5 km nordic walking.

Rozpoczęcia imprezy dokonali Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski oraz Prezes Klubu Pływackiego Płetwal Mława Tomasz Szczepański. Bieg dodatkowy rozpoczął się o godzinie 10.00. W kategorii Open 5 km na podium stanęli:

 1. Michał Karbowski (UKS MOSiR Działdowo) z czasem 16:25
 2. Paweł Moskal (Krzętnik biega) z czasem 16:43
 3. Sebastian Dymek (Biegaj z Dymkiem) z czasem 17:29

O godzinie 11.00 wystartowali uczestnicy półmaratonu. Pierwszy zawodnik pojawił się na mecie już po 1 godzinie i 14 minutach.

W kategorii OPEN Mężczyzn zwyciężyli:

 1. Konrad Nosarzewski ze Stupska z czasem  01:14:16,
 2. Mariusz Dembowski z Lidzbarka (H+H Polska) z czasem 01:16:13,
 3. Andrzej Piechna z Gostomina (KB TKKF Promyk Ciechanów) z czasem 01:21:07

W kategorii OPEN Kobiet zwyciężyły:

 1. Martyna Konarzewska z Działdowa (UKS MOSiR Działdowo) z czasem 01:28:50,
 2. Aneta Turalska z Sierpca (Biegaj z Dymkiem) z czasem 01:29:33,
 3. Monika Grzymkowska z Ciechanowa (TKKF Promyk) z czasem 01:31:31

Oprócz kategorii OPEN , zawodnicy zostali także nagrodzeni w poszczególnych kategoriach wiekowych, w klasyfikacji drużynowej i rodzinnej. Pełne wyniki znajdują się na stronie: https://superczas.pl/polmaratonmlawa2018/wyniki#main

Po ukończonym biegu zawodnicy oraz goście, czekając na oficjalne wyniki, mogli posilić się gorącą grochówką ugotowaną przez strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mławie oraz kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez firmę Peklimar. Pieczę nad przygotowaniem oraz wydawaniem posiłków pełnili uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie.

Po ogłoszeniu wyników IV Biegu o Puchar Starosty Mławskiego dekoracji zwycięzców dokonali: Starosta Mławski – Włodzimierz Adam Wojnarowski, Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego – Henryk Antczak, Prezes Klubu Pływackiego Płetwal Mława –  Tomasz Szczepański, Sekretarz Powiatu Mławskiego – Cezary Kądrzycki, Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Mławie – Bożena Tomkiel.

Bieg cieszył się dużym uznaniem uczestników i gości. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali statuetkę oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość wylosowania dwóch rowerów ufundowanych przez Powiat Mławski oraz Miasto Mława.  

Organizacja IV Biegu o Puchar Starosty byłaby niemożliwa bez udziału sponsorów, dzięki którym udało się zakupić nagrody dla zwycięzców. Tegorocznymi sponsorami biegu byli:

 1. Gmina Lipowiec Kościelny,
 2. Gmina Radzanów,
 3. Gmina Stupsk,
 4. Gmina Szreńsk,
 5. Gmina Szydłowo,
 6. Miasto Mława,
 7. Piekarnia Cukiernia Szczepkowscy,
 8. Lubas Poliuretany Sp. J. W. Lubas, L. Lubas, M. Lubas
 9. Peklimar Sp. z o.o. Spólka Komandytowa

Nad bezpieczeństwem zawodników na trasie biegu czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, strażacy z OSP Mława, OSP Piekiełko, OSP Szydłowo, OSP Stupsk, strażacy ze Straży Miejskiej w Mławie oraz ratownicy z pogotowia SP ZOZ  Mława. Niezawodna okazała się również młodzież z Klubu Pływackiego Płetwal Mława.

 • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2018-10-16

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
Rejestracja w Wydziale Komunikacji
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09