Sport

VII kolejka Mławskiej Ligi Koszykówki

Po 9 miesiącach przerwy Mławska Liga Koszykówki wraca na parkiet Mławskiej Hali Sportowej. W środowy wieczór 8 września na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej po przerwie spowodowanej pandemią rozegrano VII kolejkę Mławskiej Ligi Koszykówki.

W pierwszym meczu stanęły naprzeciw siebie drużyny Mławskiego WML Squad oraz zawodnicy Novi Działdowo. Mławska drużyna prowadziła spotkanie od pierwszej kwarty i pokonała drużynę z Działdowa 44:29. Najlepszym zawodnikiem zespołu WML Squad został Łukasz Zakrzewski zdobywając 19 punktów, a w drużynie przyjezdnej najwięcej trafień zdobył Kamil Kalinowski – 18 punktów.

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny Kontra Przasnysz oraz Mejdej Boyz. Pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do drużyny Mejdej Boyz, która prowadziła 12 punktami nad zespołem z Przasnysza. Pomimo dobrej gry w trzeciej kwarcie graczom Kontry Przasnysz nie udało się wygrać spotkania i ostatecznie zwycięstwo odniósł zespół Mejdej Boyz wygrywając 52:41. Najlepszym zawodnikiem Mejdej Boyz został Paweł Kosiński z 14 punktami na koncie a w drużynie Kontry Przasnysz najwięcej punktów trafił Bartek Tyszka – 12 pkt. W związku z wycofaniem się z gry zawodników zespołu NNI Basket pauzowała drużyna MOSiR Ciechanów.

Następna kolejka zostanie rozegrana w dniu 22 września początek gier godz. 19:00