Aktualności

  • Jarmark średniowieczny
    • autor: UG Stupsk, data: 2021-07-26

28 sierpnia Jarmark Średniowieczny w Konopkach

Stowarzyszenie Przedsiębiorcy Pro Publico Bono w partnerstwie z Urzędem Gminy w Stupsku serdecznie zapraszają na Jarmark Średniowieczny, który się odbędzie 28 sierpnia w Konopkach.

Jarmark przeniesie odwiedzających w podróż do wieków średnich. Zobaczymy jak pracowali kiedyś rzemieślnicy. Zajrzymy do pracowni jubilera, tokarza i cieśli, spróbujemy swoich sił w pracowni garncarskiej. Zajmiemy się też tematami życia codziennego poznamy dawne gry planszowe, spróbujemy swoich sił jako skryba.

Jarmark w Konopkach odwiedzą również rycerze oraz wojowie. Będzie to niebywała okazja do szerokiego spojrzenia na średniowiecze od rzemiosła przez kulturę, sztukę, muzykę, kuchnię po uzbrojenie i sztukę wojenną . Specjalnie przygotowane stanowisko zbrojowni pokaże przekrój uzbrojenia od okresu pierwszych Piastów, aż do bitwy pod Grunwaldem. W trakcie jarmarku odbędą się wyjątkowe pokazy walk oraz pokazy uzbrojenia.

Na stanowisku średniowiecznego kupca dowiemy się jak nasi przodkowie dokonywali transakcji handlowych, poznamy walutę średniowiecza i czym było białe złoto. Najwytrwalsi będą mogli spróbować zrozumieć system miar i wag panujący w Królestwie Polskim.

Aby podnieść rangę jarmarku w ten wyjątkowy dzień odwiedzi go Kasztelan Ciechanowski

Muzycznie przeniesie nas do średniowiecza Zespół Muzyki Dawnej Huskarl z Gniezna , który oprócz średniowiecznych utworów nauczy chętnych tańców z epoki. Wystąpi również wielokrotnie nagradzany zespół „Dąbkowiacy” z Dąbku.

Nad całością merytorycznie i organizacyjnie będzie czuwać Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni z Ciechanowa.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Stupsk i okolic z rodzinami

 

 

  • autor: Źródło UG Stupsk, data: 2021-07-26

Wstecz

Banery