Kalendarz

Czwartek 2 Lipca 2020

Imieniny

Imieniny: Jagody, Marii, Urbana

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16142847 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

Święta to czas spokoju? Niestety nie dla wszystkich. Są domy gdzie za drzwiami rozgrywa się prawdziwy dramat. Awantury i przemoc domowa to dla niektórych codzienność.

 

Za nami kolejna edycja Kampanii „Biała wstążka” realizowanej jako protest przeciwko przemocy wobec kobiet. Jest to próba zwrócenia uwagi na złożony problem jakim jest zjawisko przemocy, ma na celu obudzenie wrażliwości społeczeństwa na to co często dzieje się za „zamkniętymi drzwiami”.

Od jedenastu lat włączamy się w międzynarodową kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet, pod nazwą „Biała Wstążka”. Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz zespołami interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działającymi na terenie powiatu mławskiego od lat poszerzają świadomość, aby dać szanse wyjścia z trudnych sytuacji tym, którzy utracili nadzieje i samodzielnie nie potrafią rozwiązać trudnych spraw oraz sytuacji w których się znaleźli. Pamiętajmy przypominając o różnych możliwościach łatwiej jest podjąć decyzje zmieniająca nasze życie.

 

W tym szczególnym czasie nie zapomnijmy o najbliższych, starajmy się dostrzec to co dzieje się wokół nas.  Pamiętaj, że zmiana zaczyna się w Tobie. Działając wspólnie możemy więcej. Bądźmy solidarni przeciwko przemocy wobec kobiet, reagujmy, nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

 

„Miłość, szacunek, akceptacja - zaczyna się w Tobie”

  • autor: Agnieszka Zych, data: 2019-12-20

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09