Kalendarz

Czwartek 2 Lipca 2020

Imieniny

Imieniny: Jagody, Marii, Urbana

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16143324 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

W dniu 05 grudnia 2019 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie odbyły się  bezpłatne warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Uczestniczyło w nich 75 osób w tym kobiety w ciąży oraz osoby towarzyszące. Spotkanie prowadzone przez ekspertów z dziedziny ratownictwa, pobierania i przechowywania komórek macierzystych oraz zdrowego rozwoju dziecka cieszyły się dużym zainteresowaniem. Spore zaciekawienie wzbudziła część dotycząca możliwości pobierania i przechowywania krwi pępowinowej w banku krwi, celem pozyskania komórek macierzystych, które wykorzystywane są w leczeniu ciężkich chorób np. onkologicznych. 

W trakcie części warsztatowej uczestnicy ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy  niemowlętom w różnych stanach zagrożenia życia oraz zapoznali się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy kobiecie ciężarnej. W trakcie prezentacji pokazano różne rodzaje fotelików do przewożenia niemowląt i małych dzieci oraz szczegółowo omówiono i zaprezentowano zasady ich bezpiecznego transportu. Podczas warsztatów uczestnicy zadawali wiele pytań, na które odpowiadali eksperci.

Na zakończenie odbył się konkurs z nagrodami z zakresu omawianych wcześniej tematów. Wszyscy uczestnicy warsztatów pozostali do czasu ich zakończenia, oceniając że były bardzo potrzebne i przeprowadzone w sposób profesjonalny.

  • autor: Beata Chocholska, data: 2019-12-06
  • Szkolenie "Bezpieczny Maluch"
  • Szkolenie "Bezpieczny Maluch"
  • Szkolenie "Bezpieczny Maluch"
  • Szkolenie "Bezpieczny Maluch"
  • Szkolenie "Bezpieczny Maluch"

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09