Kalendarz

Niedziela 5 Lipca 2020

Imieniny

Imieniny: Antoniego, Marii, Karoliny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16156458 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

Budowa infrastruktury sportowo rekreacyjnej oraz realizacja programów wspierania dzieci i młodzieży

W roku bieżącym, Powiat Mławski poza rekordowo dużymi inwestycjami drogowymi, których realizację zapowiadaliśmy na stronie www Starostwa Powiatowego w Mławie pod adresem:

https://www.powiatmlawski.pl/redir,2629?tresc=21315

prowadził również przez swoje jednostki mniejsze programy inwestycyjne odnoszące się do innych, poza drogami, nie mniej ważnych, sfer życia społeczeństwa powiatu mławskiego.

W ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy aktywności (OSA) Edycja 2019” Powiat Mławski otrzymał dofinansowanie w odpowiedzi w na złożony wniosek. Ogólna suma przedsięwzięcia wyniosła o 31 537,20 zł, w tym dofinansowanie 15.768,00 zł.
Celem programu OSA jest:

- budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności skierowanych do różnych grup wiekowych,
- tworzenie przestrzeni aktywności sportowej sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej – uprawianie sportu jako forma spędzania wolnego czasu,
- odpowiedź na oczekiwanie społeczne w zakresie tworzenia stref aktywności sportowo-rekreacyjnych w pobliżu miejsca zamieszkania

Otwarta Strefa Aktywności powstała przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mławie, który był jednocześnie realizatorem niniejszego przedsięwzięcia. W ramach Otwartej Strefy Aktywności zaprojektowano doposażenie terenu rekreacyjnego poprzez zamontowanie siłowni zewnętrznej - co najmniej 6 urządzeń w tym dwa urządzenia dwustanowiskowe. Wykonano również montaż urządzeń małej architektury w strefie relaksu, tj.: stół do gry w szachy/warcaby z czterema siedziskami, 4 ławki, 2 kosze na śmieci, stojak na rowery oraz nasadzenia co najmniej 40 krzewów ozdobnych. Inwestycja została wykonana przez firmę Fit-Park z Torunia.

Program „My też potrafimy”

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Mławie, złożył również wniosek
o udział w programie „My też potrafimy - wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” prowadzonej przez Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji społecznych „Stocznia”.

AAAAABJRU5ErkJggg==

Na tej podstawie Ośrodek otrzymał w marcu 2019 r. dofinansowanie w kwocie 3 000,00 zł. na realizację od 21.04.2019 r. do 21.06.2019 r. przedsięwzięcia, którego zasadniczym celem było  wsparcie rozwoju dzieci w grupie od 3 do 10 lat. Projekt realizowano poprzez  zajęcia logopedyczne oparte na metodzie Krakowskiej prof. J. Cieszyńskiej, zajęcia ruchowe z elementami metody W. Sherborne, dogoterapię, warsztaty dla klientów sklepu Tesco – „Wspieranie rozwoju dzieci poprzez zabawę”. Na potrzeby realizacji powyższych zadań Ośrodek zakupił w ramach dotacji niezbędne materiały dydaktyczne.

h+HNcHs25Qm2wAAAABJRU5ErkJggg==

 

  • autor: Eliza Śledzińska, data: 2019-10-07
  • Otwarta Strefa Aktywności
  • Otwarta Strefa Aktywności
  • Otwarta Strefa Aktywności
  • Otwarta Strefa Aktywności
  • Otwarta Strefa Aktywności

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09