Kalendarz

Niedziela 5 Lipca 2020

Imieniny

Imieniny: Antoniego, Marii, Karoliny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16157443 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

1 września 1939 r. o godz. 4.00 od oficera łącznikowego przydzielonego do Straży Granicznej wpłynął meldunek: „ Kompania piechoty i grupa konnych przekroczyła granicę – co robić?”. Na obszarze ziemi mławskiej rozpoczęła się tragiczna w skutkach ofensywa, będąca preludium II wojny światowej. W osiemdziesiątą rocznicę tamtych wydarzeń Samorząd Powiatu Mławskiego we współpracy z  Grupą Nieformalną Mława – Miasto Zabytkowe przygotował wystawę na temat przebiegu kampanii wrześniowej w powiecie mławskim.

Wystawa plenerowa składa się z 10 banerów, na których przedstawiono najważniejsze informacje na temat wybuchu II wojny światowej na ziemi mławskiej oraz archiwalne fotografie. Plansze wystawy umieszczone będą w pobliżu I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie przy ul. Wyspiańskiego 1. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na oficjalne otwarcie wystawy, które odbędzie się 1 września o godzinie 16.30.

- Jako mieszkańcy powiatu mławskiego jesteśmy zobowiązani do pamięci o ofiarach wojny i o naszych obrońcach, którzy niejednokrotnie ponieśli najwyższą cenę własnego życia w obronie niepodległości – podkreślają organizatorzy.

Wystawa ma charakter objazdowy. W Mławie będzie dostępna przez najbliższy tydzień. Następnie zostanie przewieziona do poszczególnych gmin. Szczegółowy harmonogram wystawy będzie dostępny na stronie internetowej Powiatu Mławskiego oraz Grupy Nieformalnej Mława Miasto Zabytkowe.

  • autor: Martyna Zbyrowska, data: 2019-08-30

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09