Kalendarz

Wtorek 11 Sierpnia 2020

Imieniny

Imieniny: Klary, Ligii, Zuzanny

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16384831 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

Kampania "Biała wstążka" po raz 10 w powiecie mławskim.
25 listopada rozpoczęła się kampania społeczna „Biała Wstążka” będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
Kampania „Biała wstążka” jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu podejmowanie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.
W powiecie mławskim kampania „Biała wstążka” odbywa się już po raz dziesiąty. W ciągu 10 lat chętnie włączają się w nią dorośli, młodzież, pracownicy pomocy społecznej, policjanci, nauczyciele, samorządowcy, artyści, instytucje, organizacje pozarządowe, firmy prywatne. Do tej pory rozdano tysiące białych wstążeczek – symboli kampanii, ulotek i plakatów informujących zarówno o ideach kampanii, jak i o tym gdzie osoby doznające przemocy mogą znaleźć pomoc.
Kampania rozpoczyna się 25 listopada a kończy 10 grudnia. W tych dniach mieszkańcom Mławy oraz innych miejscowości powiatu mławskiego będą przypinane białe wstążki – symbol sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Zachęcam również Państwa do włączenia się w akcję i przypięcie białej wstążki.
Po co nosić białą wstążkę?
Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

W tym roku Zespół Ośrodków Wsparcia - instytucja wspierająca osoby uwikłane w przemoc, w ramach kampanii wspólnie ze Związkiem Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej przygotował kalendarz profilaktyczny " Czas ruszyć PoMoc". Wydanie kalendarza współfinansuje MOPS w Mławie. Kalendarz będzie dystrybuowany przez Zespół Ośrodków Wsparcia oraz zespoły interdyscyplinarne działające na terenie gmin powiatu mławskiego.
W dniu 9 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 w Restauracji "Gary Babci Krysi" w Mławie (II piętro Domu Handlowego przy ul. Chrobrego) odbędzie się wernisaż zdjęć zamieszczonych w
kalendarzu. Wernisaż będzie finałem całej kampanii prowadzonej na terenie powiatu mławskiego. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Ponadto, ZOW ogłosił konkurs dla mieszkańców powiatu mławskiego, którzy ukończyli 15 r.ż na ułożenie hasła profilaktycznego.
Zachęcamy do udziału w konkursie i całej kampanii. Odważnie reaguj na zachowania agresywne i przemocowe. Przyłącz się do nas -reaguj.


 

  • autor: Joanna Tańska, data: 2018-11-26

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09