Kalendarz

Środa 5 Sierpnia 2020

Imieniny

Imieniny: Marii, Stanisławy, Oswalda

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16336427 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

W dniach od 12 do 21 października 2018 r. odbędzie się XIV KAMPANIA BIAŁYCH SERC pod nazwa „100% DLA ZYCIA”

 

Poniżej przedstawiony jest harmonogram działań jakie zostaną podjęte w ramach XIV Kampanii Białych Serc przez głównych organizatorów. Honorowy patronat nad tym przedsiewzieciem objął Starosta Mławski Włodzimierz Adam Wojnarowski. 

 

 WSTĘPNY OPIS AKCJI, KTÓRE W RAMACH XIV KAMPANII BIAŁYCH SERC ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE NA TERENIE MŁAWY,KRASZEWA I MORĄGA PRZEZ GRUPĘ ZALEWSKI I STOWARZYSZENIE HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW W MŁAWIE.

 

 Przesłanie tegorocznej Kampanii Białych Serc :

 

Napoje energetyczne reklamowane są jako cudowny środek, który usuwa zmęczenie i sprawia, że możemy dłużej i efektywniej pracować, bądź się bawić. Tak naprawdę nie dają nam energii,a oszukują mózg, który zaczyna wierzyć, że nie jest zmęczony. Długotrwałe przyjmowanie tych środków prowadzi do uzależnienia, a także chronicznego przeciążenia organizmu i może owocować niebezpiecznymi dla zdrowia i życia objawami takimi jak kołatanie serca, skoki i spadki ciśnienia, nagłe utraty przytomności, zawał-śmierć.

 

Pod względem psychicznym, energetyki powodują typowe do innych uzależnień objawy jak przymus picia napoju, poczucie bezsilności, depresję, spadek samooceny. Kolejnym zagrożeniem jest częste mieszanie napojów energetycznych z alkoholem co wywołuje efekty jak w przypadku przedawkowania amfetaminy. Obok zawrotów głowy  i drgawek pojawia się także arytmia serca oraz napady psychozy.

 

 MŁAWA/KRASZEWO

12 października 2018 r. - początek XIV Kampanii Białych Serc – Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Symbole Kampanii tj. białe papierowe serduszka pojawią się w oknach siedziby Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie przy ulicy Lelewela 2a, w biurze Grupy Zalewski w Mławie przy ulicy Spichrzowej 2, w sklepiku charytatywnym „Zielony Przylądek” w Mławie przy ulicy Warszawskiej 1/33, w Punkcie Pomocy dla Kobiet w Kraszewie 13 gmina Iłowo-Osada.

O godzinie 16.00 wolontariusze Grupy Zalewski rozpoczną akcję porządkowania grobów osób bezdomnych,uzależnionych oraz osób o nieznanej tożsamości na cmentarzu

w Przasnyszu.

 

MŁAWA

12 – 20 października 2018 r.- Miejska Biblioteka Publiczna im.Bolesława Prusa w Mławie ul. 3 Maja-wystawa pt. „TAKA NASZA ZWYKŁA WODA SYMBOLICZNA” przedstawiająca 30 zdjęć z letniej akcji rozdawania butelek wody pitnej osobom bezdomnym.

 

MŁAWA

12-20 października 2018 r. - Sklepik charytatywny „ZIELONY PRZYLĄDEK” przy ulicy Warszawskiej 1/33 w Mławie organizuje „ZIELONĄ LOTERIĘ”. Wystarczy zakupić w dniach od 12 do 19 października 2018 r. dowolną książkę oznaczoną białym serduszkiem, by móc 20 października 2018 r. o godzinie 12.00 wziąć udział w losowaniu cennych upominków. Losowanie nagród odbędzie się w sklepiku charytatywnym.

 

MORĄG

14 października 2018 r. o godzinie 16.00 odbędzie się turniej „NIEWIDZIALNEJ LOTKI INDIACA” o puchar Białych Serc. Turniej odbędzie się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu przy ulicy Mickiewicza 25

 

UNISZKI ZAWADZKIE

17 października 2018 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich

odbędzie się I turniej „NIE CZEKAJ NA SUPERBOHATERÓW OBROŃ SIĘ SAMA !!!” o puchar Białych Serc. Turniej sprawnościowy ,w którym udział wezmą szkoły uczestniczące w kursach samoobrony prowadzonej przez Grupę Zalewski.

 

MŁAWA

18 października 2018 r. o godzinie 11.00 w sali parafialnej „NAZARET” na plebanii przy kościele Św. Trójcy w Mławie ul. Stary Rynek odbędzie się IV debata „MŁODYCH O MŁODYCH” pod hasłem „SOLIDARNOŚĆ UCZNIOWSKA”. W debacie wezmą udział uczniowie i nauczyciele, którzy rozmawiać będą o tym, czym jest solidarność między uczniami i czy jest praktykowana wśród młodzieży.

 

MŁAWA

19 października 2018 r. o godzinie 12.00 ruszy VII MARSZ BIAŁYCH SERC-głośny,ale pokojowy marsz protestu przeciwko narkotykom i przemocy,który przejdzie chodnikami. Zbiórka o godzinie 11.30 koło pomnika Marszałka J. Piłsudskiego w PARKU MIEJSKIM.

W marszu wezmą udział dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół mławskich oraz mieszkańcy Mławy. Uczestnicy będą wyposażeni w instrumenty robiące hałas, flagi, transparenty.

 

MŁAWA

21 października 2018 r. -ostatni dzień XIV Kampanii Białych Serc.

Od godziny 21.00 do 22.00  w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów

w Mławie przy ulicy Lelewela 2a- na balkonie zostanie podświetlone  „CIEPŁE SERCE PAMIĘCI” jako symbol pamięci o wszystkich ofiarach uzależnień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • autor: Mariusz Zalewski, data: 2018-10-03

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09