Kalendarz

Poniedziałek 1 Czerwca 2020

Imieniny

Imieniny: Jakuba, Justyny, Konrada

Licznik odwiedzin

Jesteś: 15936350 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

Trening podstawowych elementów samoobrony, warsztat z psychologiem, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z policjantami, zumba, spotkanie z mistrzem fryzjerstwa – specjalistą trychologiem – tak wyglądał  plan VII edycji programu profilaktycznego  „Bezpieczna Mławianka”, który zakończył się 27 czerwca 2018 r.

Kurs trwał od 23 maja 2018 roku. W dniu wczorajszym odbyło się jego podsumowanie i zakończenie. Podczas uroczystego zakończenia VII edycji programu kursantki otrzymały certyfikaty z rąk Starosty Mławskiego Włodzimierza Adama Wojnarowskiego i Dyrektora Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie Joanny Tańskiej. Podziękowania otrzymali współorganizatorzy i osoby prowadzące zajęcia.

Organizatorzy podsumowując zajęcia podziękowali uczestniczkom kursu  za dobrą atmosferę,  współpracę oraz wzajemne zaufanie, otwartość na nowe doświadczenia i szczerość bez których prowadzenie zajęć, wspólne ćwiczenia na matach i rozmowy o  zagrożeniach byłoby niezmiernie trudne. Spotkania  jak podkreślały w rozmowach same uczestniczki zmieniły ich podejście do spraw dotyczących bezpieczeństwa, przełamały barierę przed samoobroną. Z dużym uznaniem spotkały się zajęcia przeprowadzone przez trychologa.

Panie dołączyły do grona już ponad 150 Bezpiecznych Mławianek, które na terenie miasta i powiatu stanowią grupę lokalnych liderek profilaktyki. Podczas oficjalnego zakończenia padła propozycja zorganizowania  Gali „Bezpiecznych Mławianek”. Propozycja spotkała się z dużym entuzjazmem kursantek oraz organizatorów. Starosta Mławski zadeklarował swoją gotowość do organizacji takiego przedsięwzięcia.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się 20 kobiet, w kursie uczestniczyło 16 pań. Zajęcia odbywały się  w budynku Mławskiej Hali Sportowej, która była współorganizatorem Bezpiecznej Mławianki. Udział w szkoleniu był bezpłatny. Kursantki pod okiem trenera ćwiczyły proste i skuteczne techniki samoobrony. Brały udział w specjalistycznych zajęciach warsztatowych z psychologiem, policjantami oraz funkcjonariuszami straży pożarnej.

Zajęcia z technik samoobrony prowadził doświadczony trener Paweł Ziemlewicz 4 dan aikido, który tak jak Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie związany jest z programem „Bezpieczna Mławianka” od początku jego powstania. Poza treningami, dla uczestniczek kursu zorganizowano interesujące warsztaty  z mistrzem fryzjerstwa, specjalistą trychologiem Marią Marlęgą i zajęcia ZUMBY, które poprowadziła Amal Ali. Tradycyjnie  już odbyło się  spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyli  panie udzielania pierwszej pomocy.

W ramach kursu odbyło się - 8 półtoragodzinnych zajęć  z technik samoobrony, 1 zajęcia z zakresu prewencji kryminalnej i zagrożeń terrorystycznych prowadzone przez mł. asp. Anetę Prusik z KPP Mława, 1 warsztat  „Odetchnij, pokonaj stres” prowadzony przez psychologa Martę Sprusińską z ZOW Mława, 1 zajęcia  Zumby, 1 warsztat z mistrzem fryzjerstwa, trychologiem, 1 warsztat z udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez funkcjonariuszy PSP w Mławie. Łącznie odbyło się 21 godzin zajęć.

Organizatorem VII edycji Kursu był Starosta Mławski i Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie, współorganizatorami:  Mławska Hala Sportowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Komenda Powiatowa PSP w Mławie, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Msalon Maria Marlęga, Spa Amal Ali, AIKIDO HIDOKAN Mława.

 

  • autor: Joanna Tańska, data: 2018-06-29
  • Kurs "Bezpieczna Mławianka"
  • Kurs "Bezpieczna Mławianka"
  • Kurs "Bezpieczna Mławianka"
  • Kurs "Bezpieczna Mławianka"
  • Kurs "Bezpieczna Mławianka"

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
KOMUNIKATY SAN-EPID MŁAWA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09