Kalendarz

Piątek 25 Września 2020

Imieniny

Imieniny: Władysława, Aurelii, Kleofasa

Licznik odwiedzin

Jesteś: 16708094 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018-2019

Treść strony

8 Czerwca 2018 r. w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie, odbyły się IV Mazowieckie Spotkania z Ekonomią Społeczną. Konferencja odbywała się na III poziomie Centrum Handlowego i połączona była z Targami Podmiotów Ekonomii Społecznej.

Obydwa wydarzenia realizowane były w ramach projektu „Koordynacja Ekonomii Społecznej na Mazowszu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Organizatorem konferencji i targów jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej z siedzibą w Warszawie.

 

W trakcie wydarzenia, wręczone zostały wyróżnienia Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2018 dla najlepiej funkcjonujących podmiotów Ekonomii Społecznej na Mazowszu. Wyróżnienie to jak mówią Organizatorzy „jest wyrazem dbałości o stałe umacnianie rangi i wizerunku tych podmiotów, które dostarczają dobrej jakości usług publicznych oraz działają na rzecz rozwoju lokalnego, przywracając tym samym godność i niezależność ekonomiczną ludziom wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym”.

 

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS , już po raz drugi zostało uhonorowane tym zaszczytnym wyróżnieniem. Uhonorowanie Marką Ekonomii Społecznej 2018 z rąk Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc i dyrektora MCPS w Warszawie Artura Pozorka odebrali członkowie Zarządu Stowarzyszenia AS. Na konferencji i targach nie zabrakło także Seniorów ze Stoiskiem AS-a, gdzie prezentowane było rękodzieło artystyczne tworzone w Centrum Aktywnego Seniora. Nie zabrakło także naszego Skrzata Helpika, który jest już w blisko 30 tysiącach domów w Polsce i za granicą.

Obecnie Stowarzyszenie Aktywny Senior z Mławy zrzesza około 8000 członków z regionu północnego Mazowsza i pozostałej części Polski, a czynnie z usług Centrum Aktywnego Seniora w Mławie korzysta około 2000 osób miesięcznie – Seniorów, którzy chcą aktywnie spędzać i korzystać ze wsparcia materialnego i rzeczowego.

 

Dla przypomnienia, co tydzień z bezpłatnych obiadów w ramach akcji „Zawieszony Obiad” wydawanych przez Restaurację Gary Babci Krysi, będącej częścią Stowarzyszenia AS, korzysta około 400 osób. Dodatkowo Seniorzy mogą liczyć na comiesięczne wsparcie finansowe, rzeczowe w tym zakupy leków oraz szereg aktywności współfinansowanych przez Stowarzyszenie.

  • autor: Stowarzyszenie AS, data: 2018-06-20

wsteczwstecz

Banery

platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09